Каталог матеріалів

Урок №18 музичного мистецтва для 6 класу за Л. Кондратовою - Мистецькі обрії західної Європи

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова»

Урок №18. Мистецькі обрії західної Європи

Сприймання: Іспанський романс «Estudio en Мі de Rubira» (у виконанні М. Врдоляка (гітара), Український романс «Місяць на небі» (у виконанні М. Кондратюка), Український романс «Місяць на небі» (у виконанні С. Щербака (бандура)), сл. В. Кравченко, муз. Н. Горщар. Рок-балада «Сірко пробудився» (у виконанні рок-гурту «Natalika»; фрагмент відеокліпу).

Виконання: «Зима» (слова і музика Л. Горової)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4. Запам’ятайте.

Слайд5. Слово вчителя

Слайд6. Характерні риси романсу

Слайд7. Послухайте: Іспанський романс «Estudio en Mi de Rubira».

Слайд8. Обговоріть.

Слайд9. Знайдіть за допомогою ґаджета імена видатних гітаристів Іспанії. Дізнайтеся більше про іспанський романс та його виконавців.

Слайд10-12. Слово вчителя

Слайд13. Послухайте: Український романс «Місяць на небі» (у виконанні М. Кондратюка).

Слайд14. Обговоріть.

Слайд15. Виберіть слова, що описують характер мелодії українського романсу.

Слайд16. Розгляньте картину та проаналізуйте її сюжет. Поміркуйте, як твір живопису допомагає розкрити зміст романсу.

Слайд17. Слово вчителя

Слайд18. Послухайте: Український романс «Місяць на небі» (у виконанні дуету бандуристок «Злата»).

Слайд19. Обговоріть.

Слайд20. Створіть зимовий романс. придумайте ліричну мелодію на слова А. Качана. Заспівайте свій романс друзям. Поміркуйте, який музичний супровід найкраще підійде до твого романсу.

Слайд21. Слово вчителя

Слайд22. Запам’ятайте.

Слайд23-25. Слово вчителя

Слайд26. Послухайте: Слова В. Кравченко, музика Н. Горщар. Рок-балада «Сірко пробудився» (у виконанні рок-гурту «Natalika»).

Слайд27. Обговоріть.

Слайд28. Гімнастика для очей

Слайд29. Виконуємо пісню «Зима» (слова і музика Л. Горової). Заспівайте пісню разом із друзями під музичний супровід. Спробуйте створити пластичну імпровізацію.

Слайд30. Об’єднайтесь у пари і влаштуйте конкурс вокальних дуетів. Хто найкраще та найточніше виконає пісню під акомпанемент?

Слайд31. Гра «Зимові пригоди».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд33. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд34. Рефлексія «Запитання від віртуального друга»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні