Каталог матеріалів

Урок №18 для 5 класу з образотворчого мистецтва за Л. Кондратовою - Народні обряди та символи

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №18. Народні обряди та символи. Українська народна вишивка. Народні обряди й символи у ткацтві та вишивці. Орнамент та його види. Ритм в орнаменті. Декоративна ланка. Рушник в українських обрядах та звичаях. Творчість Юряк Параски Танасіївни. Створення ескізу вишивки для зимових рукавичок.

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, олівці, фломастери.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4-9. Слово вчителя

Слайд10-11. Розгляньте стародавні символи.

Слайд12. Слово вчителя

Слайд13. Запам’ятайте.

Слайд14-16. Слово вчителя

Слайд17. Запам’ятайте.

Слайд18. Разом із сусідом/сусідкою по парті визнач, які елементи утворюють декоративну ланку зображеного на малюнку орнаменту.

Слайд19. Дізнайтеся більше про орнаментику, скориставшись власним ґаджетом.

Слайд20-21. Слово вчителя

Слайд22. Уважно розгляньте фрагмент вишитого рушника.

Слайд23. Гра «Дешифратор». «Прочитайте» орнаментальний символічний код на рушнику.

Слайд24. Гімнастика для очей.

Практична діяльність учнів

Слайд25-26. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд27. Слово вчителя

Слайд28. Створіть ескіз вишивки для своїх рукавичок, пам’ятаючи про виражальні можливості ужиткового мистецтва: стилізацію, контраст, ритмічну повторюваність декоративних елементів.

Слайд29. Послідовність виконання

Слайд30. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд32-33. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд34. Рефлексія «Запитання від віртуального друга»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні