Каталог матеріалів

Урок №17 для 10-11 класу з інформатики по модулю «Креативне програмування» - Інструктаж з БЖД. Поняття об’єкта, класу як об’єктного типу даних.

«___»__________ 20___ року

Урок №17. Поняття об’єкта, класу як об’єктного типу даних.

Мета: ознайомити учнів із поняттям об’єкта та класу у мові Python. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Встановити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Python.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Повідомлення теми і мети уроку

Однією з парадигм, яку підтримує мова Python, є об'єктно-орієнтоване програмування (ООП). Його основними поняттями є клас та об'єкт. На цьому уроці ми ознайомимось із об’єктами та класами у мові Python. 

Не забувайте про правила поведінки на уроці (Слайд2).

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 3)

  1. Хто і коли вперше ввів термін "фрактал"?
  2. Що таке фрактал?
  3. Які природні об'єкти мають фрактальні властивості?
  4. Які об'єкти в неживій природі мають фрактальні властивості?
  5. Де використовують фрактали в науці і техніці?
  6. Який модуль мови програмування Python використовують для побудови фракталів?
  7. Що таке L-система?
  8. Що таке словник?

Вивчення нового матеріалу

Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя. (Слайд 4-12)

Фізкультхвилинка

Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

Практичне завдання (Слайд 14)

Релаксація

Слайд 15. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд16)
  1. У чому різниця між класом і його екземпляром?
  2. Якими атрибутами ви б описали об’єкт Автомобіль, якщо моделюється:
  3. а) робота автосалону;
  4. б) автоперегони?
  5. Назвіть загальну структуру створення об’єкта.
  6. Яка загальна структура створення класу?
  7. Для чого застосовують конструктор класу?

Домашнє завдання

Опрацювати конспект.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні