Каталог матеріалів

Урок №169 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо вивчене про дроби

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 169. Узагальнюємо вивчене про дроби

Мета: узагальнити й систематизувати поняття дробу. Дидактичні задачі. Удосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати спосіб одержання дробу; вміння читати й записувати дроби; уявлення про чисельник і знаменник дробу; уміння порівнювати дроби за величиною; спосіб порівняння дробів із рівними знаменниками; закріплювати вміння записувати дроби в порядку зростання; спосіб знаходження дробу від числа; спосіб знаходження числа за величиною його дробу; уміння застосовувати правило знаходження дробу від числа під час розв’язування задач. Удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі, що містять знаходження дробу від невідомого числа. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Запиши дроби в порядку зростання.

Слайд 12. Завдання 2. Знайди дріб від числа. Запиши результати.

Слайд 13. Завдання 3. Знайди число за величиною його дробу. Запиши результати.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 4. Розв’яжи задачу, користуючись підказками. 

Слайд 16. Завдання 5. Розв’яжи задачу.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18. Завдання 1. Запиши дріб, що позначає зафарбовану частину кожного круга. Прочитай дроби в порядку зростання; у порядку спадання.

Слайд 19-21. Завдання 2. Знайди:

Слайд 22. Завдання 3. Порівняй. 

Слайд 23. Завдання 4. Накресли прямокутник ABCD, довжина якого дорівнює 4 см, а ширина становить ¾ довжини. Знайди його площу.

Слайд 24-27. Завдання 5. Розв’яжи рівняння.

Слайд 28. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 29. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 30. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні