Каталог матеріалів

Урок №166 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо вивчене про типові задачі

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 166. Узагальнюємо вивчене про типові задачі

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про типові задачі та способи їх розв’язування. Дидактичні задачі. Удосконалювати навички усних обчислень. Зіставити: задачі на знаходження четвертого пропорційного (задача 1) та задачі на пропорційне ділення (задача 2), дослідити вплив відмінності на спосіб розв’язування; задачі на пропорційне ділення та задачі на знаходження невідомих за двома різницями. Дослідити вплив відмінностей на спосіб розв’язування задач. Зіставити задачі на знаходження четвертого пропорційного та задачі, пов’язані з одиничною нормою (обернені задачі на різницеве порівняння двох часток). Дослідити вплив зазначеної відмінності на спосіб розв’язування задач. Зіставити: задачі на спільну роботу та задачі на подвійне зведення до одиниці; дослідити вплив відмінності на спосіб розв’язування; задачі на одночасний рух у різних напрямках та задачі на спільну роботу, дослідити вплив відмінності на спосіб розв’язування задач на рух; змінити напрямок руху у задачі і дослідити вплив цієї зміни на розв’язання; зіставити задачі, пов’язані з одиничною нормою, та задачі на спільну роботу; дослідити вплив відмінності на розв’язання. Удосконалювати обчислювальні навички. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення під час дослідження задач.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 7-8. Актуалізація опорних знань. Усне опитування.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Добери до кожної задачі опорну схему, доповни її. Розв’яжи задачу 1.

Слайд 13. Завдання 1. Добери до кожної задачі опорну схему, доповни її. Розв’яжи задачу 2. Зістав задачі 1 і 2.

Слайд 14. Завдання 1. Добери до кожної задачі опорну схему, доповни її. Розв’яжи задачу 3.

Слайд 15. Завдання 1. Добери до кожної задачі опорну схему, доповни її. Розв’яжи задачу 4. Зістав задачі 3 і 4.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 1. Добери до кожної задачі опорну схему, доповни її. Розв’яжи задачу 5. Зістав задачі 4 і 5.

Слайд 18-19. Завдання 2. Зістав подану задачу із задачею 5 у завданні 1. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язування? Добери до поданої задачі схему, доповни її. Розв’яжи задачу.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21-24. Завдання 1. Добери опорну схему до кожної задачі. Розв’яжи задачі.

Слайд 25. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 26-28. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 29. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні