Каталог матеріалів

Урок №164 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі на час

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 164. Розв'язуємо задачі на час

Мета: формувати уявлення про час та одиниці його виміру; формувати вміння розв’язувати задачі на час. Дидактичні задачі. Актуалізувати спосіб міркування: щодо знаходження дробу від числа; щодо знаходження числа за величиною його дробу. Формувати вміння розв’язувати задачі на час, які передбачають подання дати події в одиницях часу. Удосконалювати: навички додавання та віднімання іменованих чисел, поданих в одиницях виміру часу; обчислювальні навички; уміння знаходити значення виразів на кілька дій; уміння порівнювати математичні вирази; уміння розв’язувати рівняння; уміння розв’язувати задачі на одночасний рух у різних напрямках; для учнів із високим рівнем пізнавальних потреб і можливостей — задачі на одночасний рух в одному напрямку. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення під час розв’язування задачі на рух в одному напрямку; варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-8. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 13-16. Завдання 2. Знайди дріб від числа.

Слайд 17-18. Завдання 3. Знайди число за величиною його дробу. Запиши результати.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-22. Завдання 4. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі. 

Слайд 23. Завдання 5. Розв’яжи задачу.

Слайд 24-26. Завдання 6. Знайди значення часток, виконай перевірку.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28-29. Завдання 1. Знайди дріб від числа.

Слайд 30. Завдання 2. Визнач, якого числа закінчиться зазначений термін придатності продуктів, якщо всі вони виготовлені 18.04.22.

Слайд 31-33. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі. 

Слайд 34-35. Завдання 4. Розв’яжи задачі.

Слайд 36. Завдання 5. Знайди значення виразів.

Слайд 37. Завдання 6. Завдання 6. Порівняй вирази.

Слайд 38-39. Завдання 7. Розв’яжи рівняння.

Слайд 40-41. Завдання 8. Розв’яжи задачі. До кожної задачі склади та розв’яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 42. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 43. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 44. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні