Каталог матеріалів

Урок №162 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо іменовані числа, подані в одиницях часу

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 162. Додаємо і віднімаємо іменовані числа, подані в одиницях

Мета: формувати уявлення про час та одиниці його виміру; формувати вміння розв’язувати задачі на час. Дидактичні задачі. Удосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати знання одиниць виміру часу та співвідношення між ними. Удосконалювати вміння: знаходити дріб від іменованого числа, поданого в одиницях виміру часу; знаходити число за величиною його дробу; замінювати більші одиниці виміру часу меншими; замінювати менші одиниці виміру часу більшими; замінювати складене іменоване число, подане в одиницях виміру часу, простим; замінювати просте іменоване число, подане в одиницях виміру часу, складеним. Актуалізувати способи додавання та віднімання складених іменованих чисел. Перенести способи додавання та віднімання складених іменованих чисел на випадки додавання і віднімання складених іменованих чисел, поданих в одиницях виміру часу. Формувати вміння додавати і віднімати складені іменовані числа, подані в одиницях виміру часу. Удосконалювати вміння розв’язувати задачі на час. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 6-9. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 10. Рухлива вправа для очей.

Слайд 11-12. Хвилинка каліграфії.

Слайд 13. Завдання 1. Згадай відомі тобі одиниці вимірювання часу, користуючись вкладкой 6. Як вони співвідносяться? Знайди дріб від числа. Запиши результати.

Слайд 14-15. Завдання 2. Знайди число за величиною його дробу. Запиши результати.

Слайд 16. Завдання 3. Заміни більші одиниці вимірювання часу меншими.

Слайд 17. Завдання 4. Заміни менші одиниці вимірювання часу більшими.

Слайд 18. Завдання 5. Заміни складені іменовані числа простими іменованими.

Слайд 19. Завдання 6. Заміни прості іменовані числа складеними іменованими.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21-22. Завдання 7. Згадай способи додавання і віднімання іменованих чисел. Знайди значення виразів двома способами.

Слайд 23. Завдання 8. Прокоментуй записи, виконані учнями. Визнач, який спосіб обчислення вони використали. Як можна знайти значення поданих виразів інакше?

Слайд 24. Завдання 9. Виконай арифметичні дії з іменованими числами, перевір результати.

Слайд 25. Завдання 10. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернену задачу.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Завдання 1. Знайди дріб від числа.

Слайд 28. Завдання 2. Знайди число за величиною його дробу, якщо його:

Слайд 29. Завдання 3. Заміни більші одиниці вимірювання часу меншими.

Слайд 30. Завдання 4. Заміни складені іменовані числа простими.

Слайд 31. Завдання 5. Заміни складені іменовані числа простими.

Слайд 32. Завдання 6. Накресли коло радіусом 55 мм. Обчисли діаметр кола.

Слайд 33. Завдання 7. Визнач за рисунками дату виготовлення продуктів.

Слайд 34. Завдання 8. Прокоментуй записи, виконані учнями. Який спосіб обчислення вони використали? Як можна знайти значення поданих виразів інакше?

Слайд 35-37. Завдання 9. Знайди значення виразів. Виконай перевірку.

Слайд 38. Завдання 10. Розв’яжи задачу.

Слайд 39. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 40-42. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 43. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні