Каталог матеріалів

Урок №160 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Множимо і ділимо на 5; 25; 50

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 160. Множимо і ділимо на 5; 25; 50

Мета: формувати навички позатабличного множення та ділення, актуалізувати прийоми раціонального множення на 5, 25, 50 на основі залежності значення добутку від зміни множника та способи ділення на 5, 25, 50 на основі залежності значення частки від зміни дільника при сталому діленому, учити застосовувати ці способи міркування в обчисленнях; формувати вміння розв’язувати нерівності зі змінною способом добору; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій, порівнювати вирази, розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного та задачі на подвійне зведення до одиниці, креслити прямокутник із заданими сторонами, знаходити периметр прямокутника за формулою та креслити квадрат за його периметром.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-4. Усне опитування.

Слайд 5-7. Математичний диктант. Запишіть відповідні вирази, знайдіть їх значення.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей

Слайд 9-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-14. Усна лічба. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 15-16. Завдання 2. Виконай обчислення.

Слайд 17. Завдання 3. Розглянь кожну нерівність. Із чисел 24; 8; 60; 26; 9; 17; 87; 48 вибери ті, що є її розв’язками.

Слайд 18. Завдання 4. Пригадай правила множення і ділення на 1; 100. Виконай обчислення. Запиши результати.

Слайд 19. Завдання 5. Порівняй значення виразів.

Слайд 20. Фізкультхвилинка

Слайд 21-22. Завдання 6. Зістав задачі. Що в них спільне? Що відмінне? Як ця відмінність вплине на розв’язування? До кожної задачі склади та розв’яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 23-25. Завдання 7. Знайди суму коренів (розв’язків) рівнянь.

Слайд 26. Завдання 8. Накресли квадрат зі стороною 7 см. Знайди його периметр. Накресли прямокутник, який матиме такий самий периметр.

Слайд 27. Завдання 9. Визнач за діаграмою, скільки оповідань прочитали діти.

Слайд 28. Фізкультхвилинка.

Слайд 29. Завдання 1. Знайди значення виразів.

Слайд 30-31. Завдання 2. Розв’яжи задачу. Склади і розв’яжи обернену задачу, щоб шуканим у ній було число 400; число 5.

Слайд 32-33. Завдання 3. Знайди значення виразів.

Слайд 34. Завдання 4. Із поданих чисел знайди розв’язки нерівностей.

Слайд 35. Завдання 5. Розв’яжи задачу.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 37-38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні