Каталог матеріалів

Урок №16 для 5 класу з курсу "Досліджуємо історію і суспільство" за Пометун О.І. - Коли і як утворилася сучасна українська держава. Підсумок за I семестр

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником «Досліджую історію і суспільство»

Олена Пометун, Юлія Малієнко, Тетяна Ремех.

 

Урок №16. Коли і як утворилася сучасна українська держава?

Мета: ознайомити учнів із поняттям «держава», «суверенітет», «незалежність»; розповісти, що таке незалежність держави та як розпочалася історія суверенної України; пояснити, як громадяни шанують державну незалежність нашої держави; вчити використовувати в поясненнях інформацію з різних джерел, зокрема тексти та відеоматеріали, усні історичні свідчення, музейні експозиції, власні спостереження; виокремлювати основне і другорядне в тексті джерела; виховувати любов до історії свого народу.

Очікувані результати: учень/учениця пояснює, що таке історичні події і процеси; виявляє і розрізняє з допомогою вчителя на прикладах матеріалу теми причини і приводи, результати і наслідки історичних подій, явищ, процесів; установлює одночасність, хронологічну тривалість і послідовність зазначених подій та процесів та їх віддаленість одних від одних, співвідносить подію, історичне явище і століття (у межах теми, з допомогою вчителя); співвідносить з вивченим періодом (епохою) відомі історичні події та особи, визначає сфери суспільного життя, які зазнавали змін; визначає на карті положення географічних об’єктів, культурно-історичних пам’яток, місця історичних подій, згаданих у змісті теми; описує перебіг історичних подій у межах теми та визначає їхню тяглість в історичному процесі; добирає приклади, які розкривають поняття/терміни, що використовуються в межах теми; формулює оцінні судження про вчинки історичних осіб та сучасних діячів, події, явища, процеси з урахуванням отриманих знань та власного досвіду.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Обговорення в класі.

Слайд 6. Досліди.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Виконай завдання.

Слайд 9. Поміркуй.

Слайд 10. Запам’ятай.

Слайд 11. Виконай завдання.

Слайд 12. Запам’ятай.

Слайд 13. Використовуй інструменти дослідження.

Слайд 14. Досліди.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Виконай завдання.

Слайд 17-18. Досліди.

Слайд 19. Перевір себе.

Слайд 20. Виконай завдання.

Слайд 21. Щоб поглибити своє розуміння матеріалу уроку, виконай завдання до параграфа у робочому зошиті.

Слайд 22. Оціни себе та своїх однокласників/ однокласниць.

Слайд 23. Виконай завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні