Каталог матеріалів

Урок №16 з української літератури для 7 класу за О. Авраменко - Іван Франко «Захар Беркут». Групування персонажів

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Авраменко О. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 16.

Тема. Іван Франко «Захар Беркут». Групування персонажів

Мета: ознайомити учнів із головними та другорядними персонажами повісті «Захар Беркут» Івана Франка; розвинути вміння аналізувати персонажів, їхні риси характеру, мотиви та взаємозв'язки між ними; навчити групувати персонажів за певними критеріями (соціальний статус, риси характеру, позиція в конфлікті) та пояснювати їхній вплив на розвиток сюжету; сприяти розвитку вмінь висловлювати власні думки, аргументувати та захищати свою точку зору; формувати навички роботи в групах, підвищувати комунікативні вміння учнів через обговорення та спільне завдання; виховувати повагу до історичної та культурної спадщини України, зокрема до творів класичної літератури; сприяти розумінню цінувати єдність, патріотизм, самопожертву та громадянську відповідальність, які відображені в поведінці персонажів повісті; формувати почуття емпатії та поваги до інших, розглядаючи різні мотиви і вчинки персонажів з позиції моральних цінностей.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця переказує основні події повісті; характеризує головних героїв твору; визначає основну ідею повісті та аргументує свою думку; порівнює образ Захара Беркута з іншими літературними героями; збагачує словниковий запас, розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Вправа Online.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 7-8. Аналізуємо прочитаний вдома розділ 9.

Слайди 9-11. Міркуємо.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Вільний мікрофон.

Слайд 14. Робота в групах. Створення схеми взаємозв'язків.

Слайд 15. Рольова гра.

Слайд 16. Порівняльний аналіз.

Слайд 17. Творча майстерня.

Закріплення вивченого

Слайди 18-19. Тестові завдання з однією правильною відповіддю.

Слайд 20. Тестове завдання на відповідність.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Загадкові листи».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні