Каталог матеріалів

Урок №16 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Градусна сітка на географічній карті.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №16. Градусна сітка на географічній карті.

Мета: пояснити учням, що таке градусна сітка на географічній карті і як вона допомагає визначати місцезнаходження точок на земній поверхні, вивчити поняття географічної широти та географічної довготи як основних компонентів градусної сітки, навчити учнів вимірювати географічні координати (широту і довготу) на географічній карті, пояснити значення градів, хвилин та секунд в системі вимірювання географічних координат, з'ясувати, як градусна сітка допомагає визначити місцезнаходження на карті та обчислити відстані та напрямки між точками. Дати учням можливість вирішувати завдання, де потрібно буде використовувати географічну карту та градусну сітку.

Очікуванні результати: учні повинні розуміти поняття географічної широти і довготи, знають, що географічна широта вимірюється на північ від екватора і на південь від екватора, а географічна довгота вимірюється на схід та захід від Гринвіча, здатні вимірювати географічні координати для точок на географічній карті, вміють працювати з градусами, хвилинами і секундами при вимірюванні координат, розуміють, як визначити відстані та напрямки між точками на карті, використовуючи градусну сітку, здатні вирішувати завдання, де потрібно використовувати географічну карту та градусну сітку для розв'язання географічних задач.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Градусна сітка.

Слайд6. Паралелі.

Слайд7. Робота в підручнику.

Слайд8. Слово вчителя.

Слайд9. Робота в підручнику.

Слайд10. Найдовшою паралеллю є екватор (від лат. – «зрівнювач дня і ночі») – понад 40 тис. км.

Слайд11. Лінія екватора в місті Кіто, столиці південноамериканської країни Еквадор.

Слайд12. Робота в підручнику.

Слайд13. Меридіани.

Слайд14. Гімнастика для очей.

Слайд15. Слово вчителя.

Слайд16. Робота в підручнику.

Слайд17. Як визначити напрямки за картою та глобусом?

Слайд18. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд19. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд20. Перевір себе.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні