Каталог матеріалів

Урок №158 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із нерівностями зі змінною

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 158. Знайомимось із нерівностями зі змінною

Мета: формувати уявлення про нерівності зі змінною, актуалізувати уявлення про числові рівності й нерівності, про вирази зі змінною, рівняння; ознайомити учнів із нерівностями зі змінною та способом добору при їх розв’язуванні; формувати вміння розв’язувати нерівності зі змінною способом добору, обчислювальні навички множення та ділення на 5 та 50, вміння виконувати ділення на двоцифрове число, розв’язувати задачі на спільну роботу.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-5. Усне опитування.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей

Слайд 7-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Усна лічба. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 11. Завдання 1. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 12. Завдання 2. Розглянь кожний стовпчик. Прочитай записи. Як їх називають? Доведи свою думку.

Слайд 13-14. Завдання 2. Запам’ятай!

Слайд 15. Завдання 3. Із чисел 6, 7, 8, 9 визнач ті, які є розв’язками нерівності зі змінною k + 2 > 10.

Слайд 16. Запам'ятай!

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Завдання 4. Розглянь кожну нерівність зі змінною. Із поданих чисел вибери ті, що є її розв’язками.

Слайд 19. Завдання 5. Знайди такі два значення змінної, за яких нерівність k ∙ 7 > 40 буде істинною.

Слайд 20. Завдання 6. Знайди значення виразів.

Слайд 21. Завдання 7. Знайди значення часток двома способами (якщо це можливо).

Слайд 22-24. Завдання 8. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернену задачу, щоб шуканим у ній було число 88; число 16.

Слайд 25. Рухлива вправа

Слайд 26. Завдання 1. Як називають подані записи? Істинні вони чи хибні?

Слайд 27. Завдання 2. Згадай означення рівняння. Розв’яжи рівняння.

Слайд 28. Завдання 2. Микола замінив у рівняннях знак рівності на знак нерівності й одержав записи.

Слайд 29. Запам'ятай!

Слайд 30. Завдання 3. Із чисел 22; 18; 14; 10 Світлана мала визначити ті, які є розв’язками нерівності зі змінною k – 8 < 10.

Слайд 31. Завдання 4. Із поданих чисел знайди розв’язки нерівностей.

Слайд 32. Завдання 5. Розв’яжи задачу. Склади обернену задачу, щоб шуканим у ній було число 90; число 5. Розв’яжи обернені задачі.

Слайд 33-35. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Склади обернену задачу, щоб шуканим у ній було число 90; число 5. Розв’яжи обернені задачі.

Слайд 36. Завдання 7. Розв’яжи і зістав задачі.

Слайд 37. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні