Каталог матеріалів

Урок №156 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 156. Розв’язуємо задачі

Мета: формувати уявлення про дріб. Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Формувати вміння розв’язувати задачі, що передбачають знаходження частини від невідомого числа; зіставити таку задачу із задачею, що передбачає знаходження дробу від невідомого числа, дослідити вплив відмінності на розв’язування задачі; змінити умову задачі 2 для одержання задачі 3 і дослідити вплив зміни на розв’язування. Формувати вміння розв’язувати складені задачі, що передбачають знаходження дробу від відомого числа; знаходження дробу від невідомого числа. Розвивати вміння застосовувати формулу площі прямокутника при розв’язуванні задач геометричного змісту, які передбачають знаходження дробу від числа Вдосконалювати навички письмового ділення та множення; уміння встановлювати істинність рівностей, знаходити значення виразів на кілька дій; навички виконання дій із іменованими числами; уміння знаходити кілька розв’язків нерівності зі змінною. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення під час дослідження задач.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 6-8. Математичний диктант.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-13. Завдання 1. Розв’яжи задачі, користуючись підказками. Постав запитання до умови задачі 1 так, щоб задача розв’язувалася чотирма діями.

Слайд 14-15. Завдання 2. Розв’яжи задачу 1, користуючись підказками. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язування задачі 2?

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 3. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Слайд 19-21. Завдання 1. До кожної задачі добери опорну схему. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; задачі 2 і 3. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? задачі 3? Розв’яжи задачі 2 і 3.

Слайд 22-24. Завдання 2. Знайди значення часток. Виконай перевірку.

Слайд 25. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 26. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 27. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні