Каталог матеріалів

Урок №155 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо складені задачі на знаходження числа за величиною його дробу

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 155. Розв’язуємо складені задачі на знаходження числа за величиною його дробу

Мета: формувати уявлення про дріб. Дидактичні задачі. Актуалізувати спосіб визначення цілого за величиною його частини; кількість рівних частин в цілому. Дослідити можливості знаходження цілого за величиною його дробу, попередньо визначивши величину однієї такої частини; закріпити зроблений висновок. Зумовити виведення правила знаходження цілого за величиною його дробу. Організувати виконання дії із знаходження цілого за величиною його частини в матеріалізованій формі. Зіставити задачі на знаходження цілого за величиною його частини та за величиною його дробу, дослідити вплив відмінності на розв’язання задачі; зіставити задачі на знаходження дробу від числа, дослідити вплив відмінності на розв’язування задач. Вдосконалювати обчислювальні навички. Розвивальна задача: розвивати варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-6. Актуалізація опорних знань. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-11. Завдання 1. Знайди:

Слайд 12-13. Завдання 2. Зістав задачі. Чим вони відрізняються? Як ця відмінність вплине на їх розв’язування? До кожної задачі виконай схему; запиши розв’язання задачі виразом.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 3.

Слайд 16-17. Завдання 4. Добери короткий запис до задачі 1, розв’яжи її. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язування задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 18. Завдання 5. Ширина прямокутника дорівнює 14 см, що становить 1/7 його довжини. Знайди площу і периметр прямокутника.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Завдання 1. Знайди:

Слайд 21-22. Завдання 2. Знайди:

Слайд 23-24. Завдання 3. Розв’яжи задачі. З’ясуй, який між ними зв’язок.

Слайд 25. Завдання 4. Поясни, як доповнити схеми до задачі. Розв’яжи задачу.

Слайд 26. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 27. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 28. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні