Каталог матеріалів

Урок №154 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Вивчаємо ділення на двоцифрове число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 154. Вивчаємо ділення на двоцифрове число

Мета: формувати вміння виконувати ділення на двоцифрове число, актуалізувати вміння розкладати число на множники, правила множення та ділення числа на розрядну одиницю, спосіб послідовного ділення на розрядне число; перенести спосіб послідовного ділення на випадки ділення на двоцифрове число; формувати вміння ділити на двоцифрове число способом послідовного ділення; удосконалювати вміння розв’язувати рівняння, порівнювати математичні вирази; формувати вміння розв’язувати задачі на спільну роботу; закріплювати уявлення про коло та його елементи.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4. Усна лічба. Самостійне виконання завдання № 69 (зошит «Працюю самостійно 4»: с. 20. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 5-6. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Розклади числа на множники.

Слайд 12. Завдання 2. Зістав частки. Що в них спільне? Якими способами можна виконати ділення на кругле число? Прокоментуй подане розв’язання способом послідовного ділення, доповни його.

Знайди значення часток за схемами.

Слайд 13-14. Завдання 3. Переконайся, що спосіб послідовного ділення можна застосувати не тільки під час ділення на кругле число.

Слайд 15. Завдання 4. Знайди значення часток за схемами.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-19. Завдання 5. Знайди корені (розв'язки) рівнянь.

Слайд 20. Завдання 6. Порівняй вирази.

Слайд 21. Завдання 7. Визнач відстань між точками O і M, якщо радіус кола з центром у точці О дорівнює 2 см, а радіус кола з цент ром у точці М — 3 см.

Слайд 22. Рухлива вправа

Слайд 23. Завдання 1. Перевір, чи правильно розкладено числа на множники.

Слайд 24. Завдання 2. Згадай правила множення і ділення на розрядну одиницю. Знайди значення виразів.

Слайд 25. Завдання 3. Прокоментуй розв’язання. Який прийом ділення застосовано? У чому його особливість?

Слайд 26. Завдання 4. Знайди значення часток, використавши прийом

послідовного ділення.

Слайд 27-28. Завдання 5.

Слайд 29. Завдання 6. Знайди значення виразів, використавши прийом послідовного ділення. Чи завжди у випадку ділення на двоцифрове число можна застосувати цей прийом?

Слайд 30. Завдання 7. У кожному стовпчику знайди значення першої частки. Як це допоможе знайти значення другої частки? Знайди її значення.

Слайд 31. Завдання 8. Розв’яжи задачу.

Слайд 32. Завдання 9. Розв’яжи задачу.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34-35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні