Каталог матеріалів

Урок №153 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо складені задачі на знаходження дробу від числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 153. Розв’язуємо складені задачі на знаходження дробу від числа

Мета: формувати уявлення про дріб. Дидактичні задачі. Актуалізувати спосіб визначення дробу від числа; кількість рівних частин в цілому. Дослідити можливості знаходження дробу від числа; закріпити зроблений висновок. Зумовити виведення правила знаходження дробу від числа. Організувати виконання дії із знаходження дробу від числа в матеріалізованій формі. Зіставити задачі на знаходження цілого за величиною його частини та за величиною його дробу, дослідити вплив відмінності на розв’язання задачі; зіставити задачі на знаходження дробу від числа, дослідити вплив відмінності на розв’язування задач. Вдосконалювати обчислювальні навички. Розвивальна задача: розвивати варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-6. Актуалізація опорних знань. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Запиши відповідні вирази.

Слайд 11-12. Завдання 2. Обчисли та запиши результати.

Слайд 13. Завдання 3. Запиши вираз, за допомогою якого можна знайти:

Слайд 14. Завдання 4. Обчисли та запиши результати:

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Завдання 5. Розв’яжи задачі. Зістав задачі 1 і 2. У чому відмінність? Як вона вплинула на розв’язування?

Слайд 18-19. Завдання 6. Зістав попарно задачі 1 і 2 із задачами 1 і 2, поданими в завданні 5. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання? Запиши розв’язання поданих нижче задач, користуючись підказками.

Слайд 20. Завдання 7.

Слайд 21. Завдання 8. Виконай арифметичні дії.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23-24. Завдання 1. Знайди:

Слайд 25. Завдання 2. Знайди, скільки:

Слайд 26-28. Завдання 3. Запиши вирази, за допомогою яких дізнаємося:

Слайд 29-30. Завдання 4. Зістав задачі 1 і 2. Як відмінність задач вплине на їх розв’язання? Розв’яжи задачі усно.

Слайд 31-33. Завдання 5. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; задачі 2 і 3. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задач? Роз в’яжи задачі 2 і 3.

Слайд 34-35. Завдання 6. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні