Каталог матеріалів

Урок №152 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі на знаходження числа за величиною його дробу

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 152. Розв’язуємо задачі на знаходження числа за величиною його дробу

Мета: формувати уявлення про дріб. Дидактичні задачі. Актуалізувати спосіб визначення цілого за величиною його частини; кількість рівних частин в цілому. Дослідити можливості знаходження цілого за величиною його дробу, попередньо визначивши величину однієї такої частини; закріпити зроблений висновок. Зумовити виведення правила знаходження цілого за величиною його дробу. Організувати виконання дії із знаходження цілого за величиною його частини в матеріалізованій формі. Зіставити задачі на знаходження цілого за величиною його частини та за величиною його дробу, дослідити вплив відмінності на розв’язання задачі; зіставити задачі на знаходження дробу від числа, дослідити вплив відмінності на розв’язування задач. Вдосконалювати обчислювальні навички. Розвивальна задача: розвивати варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-6. Актуалізація опорних знань. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 11-13. Завдання 2. Розв’яжи задачі. Запиши розв’язання задачі по діях і виразом.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 3. Поясни за схемами, як знайти 5/7 від числа а; як знайти число, якщо його 5/7 становлять b. Виконай відповідні записи.

Слайд 16. Завдання 4. Знайди число за величиною його дробу. Доповни записи, запиши розв’язання виразом.

Слайд 17. Завдання 5. Знайди ціле за величиною його дробу, якщо його:

Слайд 18. Завдання 6. Запиши розв’язання задачі виразом. Склади та розв’яжи обернену задачу — на знаходження дробу від числа.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20-22. Завдання 1. Розв’яжи задачі. Запиши розв’язання кожної задачі по діях і виразом. Що спільне в записах одержаних виразів? Прочитай вирази. Поясни, що позначає кожне число. Як знайти число за величиною його дробу?

Слайд 23-24. Завдання 2. Знайди число за величиною його дробу, якщо його:

Слайд 25. Завдання 3. Знайди число за величиною його дробу, якщо його:

Слайд 26. Завдання 4. Перевір, чи правильно учні записали вирази, за допомогою яких можна знайти число за величиною його дробу.

Слайд 27. Завдання 5. Запиши вираз, за допомогою якого можна знайти ціле, якщо його:

Слайд 28. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Запиши розв’язання задачі виразом.

Слайд 29. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 30. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні