Каталог матеріалів

Урок №152 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на спільну роботу

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 152. Досліджуємо задачі на спільну роботу

Мета: формувати вміння розв’язувати типові задачі на спільну роботу, виконувати ділення на двоцифрове число, актуалізувати знання істотних ознак і плану розв’язування задач на спільну роботу, у яких шуканим є час спільної роботи, уміння розв’язувати такі задачі; дослідити задачі на спільну роботу шляхом зміни шуканого та узагальнити математичну структуру та план розв’язування задач на спільну роботу, у яких спільна продуктивність є сумою продуктивності виконавців; формувати вміння виконувати ділення на двоцифрове число способом добору; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій, уміння порівнювати математичні вирази.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4. Усна лічба. Самостійне виконання завдання № 61 (зошит «Працюю самостійно 4»: с. 18. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 5-6. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-14. Завдання 1. Доповни короткий запис задачі. Яка це задача? За яким планом розв’язують такі задачі? Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі, доповни записи. Як зміна шуканого впливає на розв’язування?

Слайд 15. План розв'язування задач на спільну роботу.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 2. Знайди значення часток способом добору.

Слайд 18. Завдання 3. Порівняй вирази.

Слайд 19. Рухлива вправа

Слайд 20-23. Завдання 1. Поясни короткий запис поданої задачі. За яким планом розв’язують такі задачі? Розв’яжи задачу. Склади обернені задачі за короткими записами.

Слайд 24. План розв'язування задач на спільну роботу.

Слайд 25. Завдання 2. Знайди значення часток, виконай перевірку.

Слайд 26. Завдання 3. Подай числа 74; 89; 174; 345 у вигляді суми розрядних доданків двома способами. Скористайся зразком. Зразок: 56 = 50 + 6; 56 = 5 ∙ 10 + 6.

Слайд 27. Завдання 4. Ширина прямокутника — 8 см, що становить

 його довжини. Знайди периметр прямокутника.

Слайд 28-29. Завдання 3. Виконай множення зручним для тебе способом.

Слайд 30. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 31-32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні