Каталог матеріалів

Урок №151 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знаходимо число за величиною його дробу

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 151. Знаходимо число за величиною його дробу

Мета: формувати уявлення про дріб. Дидактичні задачі. Актуалізувати спосіб визначення цілого за величиною його частини; кількість рівних частин в цілому. Дослідити можливості знаходження цілого за величиною його дробу, попередньо визначивши величину однієї такої частини; закріпити зроблений висновок. Зумовити виведення правила знаходження цілого за величиною його дробу. Організувати виконання дії із знаходження цілого за величиною його частини в матеріалізованій формі. Зіставити задачі на знаходження цілого за величиною його частини та за величиною його дробу, дослідити вплив відмінності на розв’язання задачі; зіставити задачі на знаходження дробу від числа, дослідити вплив відмінності на розв’язування задач. Вдосконалювати обчислювальні навички. Розвивальна задача: розвивати варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 6-8. Математичний диктант.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Обведи ціле, знаючи його частину.

Слайд 13-14. Завдання 2. Зобрази ціле, якщо:

Слайд 15. Завдання 3. Віднови цілу смужку, якщо її мають такий вигляд:

Слайд 16-17. Завдання 4. Довжина стрічки становить 6 дм.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19. Завдання 5. Знайди ціле за величиною його дробу, користуючись пам’яткою.

Слайд 20-21. Завдання 6. Добери до кожної задачі короткий запис. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Чим вони відрізняються? У якій задачі у відповіді одержимо більше число? Чи допоможе розв’язок задачі 1 розв’язати задачу 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23. Завдання 1. З’ясуй, на якому рисунку зображено ціле, якщо відома його частина.

Слайд 24. Завдання 2. Віднови цілу смужку, якщо її мають такий вигляд:

Слайд 25-26. Завдання 3.

Слайд 27. Завдання 4. Знайди ціле за величиною його дробу, якщо його:

Слайд 28-29. Завдання 5. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Чим вони відрізняються? Чи допоможе розв’язок задачі 1 розв’язати задачу 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 30. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 31-32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні