Каталог матеріалів

Урок №150 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі на знаходження дробу від числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 150. Розв’язуємо задачі на знаходження дробу від числа

Мета: формувати уявлення про дріб. Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати знання правила знаходження дробу від числа. Формувати вміння застосовувати правило знаходження дробу від числа під час розв’язання сюжетних задач (запис розв’язання задачі по діях і виразом); провести аналіз виразу, що є розв’язанням задачі й узагальнення правила знаходження дробу від числа; здійснити первинне закріплення правила. Формувати вміння знаходити дріб від числа, в тому числі й іменованого. Формувати уміння розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа; знаходити число за величиною його частини. Розвивальна задача: розвивати абстрактне мислення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-7. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 8-9. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 10. Рухлива вправа для очей.

Слайд 11-12. Хвилинка каліграфії.

Слайд 13. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 14-15. Завдання 2. Розв’яжи задачі. Запиши розв’язання задачі по діях і виразом.

Слайд 16. Завдання 2.

Слайд 17. Завдання 3. Поясни за рисунком, як знайти від числа k. Запиши вираз.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19. Завдання 4. Знайди величину частини від цілого.

Слайд 20. Завдання 5. Виконай короткий запис задачі. Запиши вираз, який є розв’язанням задачі.

Слайд 21. Завдання 6. Знайди число за величиною його частини, якщо його:

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23. Завдання 1. Знайди дріб від числа.

Слайд 24-25. Завдання 2. Зістав задачі 1 і 2 . Що в них спільне? відмінне? Розв’яжи задачу 1. Чи допоможе її розв’язання розв’язати задачу 2? Запиши розв’язання задачі 2 по діях і виразом. Прочитай вираз і поясни, що позначає кожне число.

Слайд 26. Завдання 2.

Слайд 27-28. Завдання 3. Знайди дріб від числа.

Слайд 29. Завдання 4. Знайди:

Слайд 30. Завдання 5. Визнач:

Слайд 31. Завдання 6. Перевір, чи правильно учениця записала вирази, за допомогою яких можна знайти дріб від числа.

Слайд 32-33. Завдання 7. Розв’яжи задачі.

Слайд 34. Завдання 8. Знайди ціле, якщо його:

Слайд 35. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 36-37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні