Каталог матеріалів

Урок №15 для 5 класу інтегрованого курсу "Довкілля" за О. Григоровичем - Пристосованість. Чинники середовища та пристосування організмів до умов існування (тварин, рослин і людини).

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Довкілля» 5-6 класи (інтегрований курс) за модельною навчальною програмою (авт. Григорович О.В.)

 

Урок №15. Пристосованість. Чинники середовища та пристосування організмів до умов існування (тварин, рослин і людини).

Мета:

навчальна: сформувати в учнів уявлення про періодичні зміни умов середовища (листопад, зимова сплячка, зміна забарвлення хутра, перельоти птахів); вчити наводити приклади пристосування організмів до періодичних змін умов середовища; ознайомити учнів із особливостями пристосувань організмів до різних середовищ існування;

розвиваюча: формувати і розвивати ключові компетентності учнів, зокрема навчальну, соціальну, загальнокультурну, ІКТ-компетентність; розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, порівнювати та узагальнювати, робити висновки;

виховна: продовжувати формувати уявлення про природознавство як про навчальний предмет; розвивати інтерес до вивчення природничих наук; формувати інтерес до вивчення хімії, фізики, біології; виховувати естетичне сприймання природного середовища, виховувати прагнення досліджувати навколишній світ.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. Пригадайте.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Робота з підручником.

Слайд 9. Підсумовуємо прочитане.

Слайд 10. Як сонячне світло й тепло розподіляються по планеті? Пригадайте за малюнками.

Слайд 11. Як сонячне світло й тепло розподіляються по планеті? Пригадайте за малюнками.

Слайд 12. Вправа для очей.

Слайд 13. Світлолюбні рослини.

Слайд 14. Тіньовитривалі рослини.

Слайд 15. Тіньолюбні рослини.

Слайд 16. Розгляньте приклади тварин, які ведуть денний і нічний спосіб життя.

Слайд 17. Об’єднайте групи організмів по відношенню до світла та власне організми у логічні пари.

Слайд 18. Робота в групах.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Робота з підручником.

Слайд 21. Пристосування тварин до екстремальних температур.

Слайд 22. Пристосування тварин до низьких температур.

Слайд 23. Пристосування тварин до спекотних пустель.

Слайд 24. Розгляньте зображення та оберіть тварин, які пристосовані до життя за низьких температур.

Слайд 25. Робота з підручником.

Слайд 26-27. Підсумовуємо прочитане.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 28-32. Визначте, за якою ознакою об’єднано організми та позначте серед них ЗАЙВИЙ.

Слайд 33. Перевір себе.

Підсумок

Слайд 34. Коротко про головне.

Слайд 35. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 36. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні