Каталог матеріалів

Урок №15 для 5 класу з образотворчого мистецтва за Л. Кондратовою - Художні образи в дитячому кінофільмі

 «____»___________20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №15. Художні образи в дитячому кінофільмі. Кіномистецтво. Особливості конструктивної будови тіла людини. Творчість Ю. Ковальова. Розгляд схематичного малюнка та визначення відмінності у пропорційній будові тіл чоловіка та жінки. Створення зображення улюбленого кіногероя чи улюбленої кіногероїні за власною уявою.

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, олівці.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Розгляньте кадри з популярних сучасних кінострічок.

Слайд6-9. Слово вчителя

Слайд10 Дізнайтеся більше про фільм «Сторожова застава», скориставшись власним ґаджетом.

Слайд11. Розгляньте кадр із кінофільму.

Слайд12. Гімнастика для очей.

Практична діяльність учнів

Слайд13-14. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд15. Поради від майстра: аби правильно зобразити тіло людини, художник має знати особливості його пропорційної будови. Запам’ятай основні пропорції, що є спільними для чоловіка та жінки:

Слайд16. Розгляньте схематичний малюнок. Спробуйте визначити відмінності у пропорційній будові тіл чоловіка та жінки.

Слайд17. Візьміть до уваги поради майстра і створіть зображення улюбленого кіногероя чи улюбленої кіногероїні за власною уявою. Зобразіть його/її в русі, застосовуючи відомі вам правила особливостей відтворення об’єктів у русі. Скористайтеся також рухомою моделлю людини, яку ви виготовили напередодні.

Слайд18. Послідовність виконання

Слайд19. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд20. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Рефлексія

Слайд21. Вправа «Інтерв’ю»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні