Каталог матеріалів

Урок №149 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось зі способом ділення на двоцифрове число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 149. Знайомимось зі способом ділення на двоцифрове число

Мета: формувати вміння виконувати ділення на двоцифрове число, актуалізувати означення дії ділення, спосіб укрупнення розрядних одиниць, спосіб послідовного ділення, спосіб добору при діленні круглого трицифрового числа на кругле; перенести спосіб добору на випадки ділення на двоцифрове число; ознайомити учнів зі способом прикидки пробних цифр частки; формувати вміння ділити на двоцифрове число; удосконалювати вміння розв’язувати задачі арифметичним та алгебраїчним методами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант. Запишіть відповідні вирази, знайдіть їх значення.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 12. Завдання 2. Знайди помилки в обчисленнях і виправ їх. Спробуй пояснити причини помилок.

Слайд 13. Завдання 3. Зістав частки. Яка частка є «зайвою»? Знайди значення решти часток способом добору. Поміркуй, чи можна при діленні на будь-яке двоцифрове число використовувати спосіб добору. Знайди значення «зайвої» частки способом добору.

Слайд 14. Завдання 3.

Слайд 15. Завдання 4. Закінчи обчислення, використовуючи спосіб добору. Що треба зробити, щоб виконати ділення на двоцифрове число?

Слайд 16-17. Завдання 4. Ділення на двоцифрове число. Спосіб добору.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-20. Завдання 5. Знайди значення часток, міркуючи за пам’яткою.

Слайд 21-23. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернену задачу, у якій шуканим буде число 10; число 5.

Слайд 24. Завдання 7. Полічи, скільки ґудзиків кожного кольору. Познач їх кількість на діаграмі смужкою відповідного кольору.

Слайд 25. Рухлива вправа

Слайд 26. Завдання 1. Доведи істинність рівностей.

Слайд 27. Завдання 2. У кожному стовпчику знайди значення першої частки, використавши прийом послідовного ділення. Чи можна знайти значення другої частки у стовпчику, використавши цей прийом? Знайди її значення.

Слайд 28. Завдання 3. Виконай ділення використавши прийом укрупнення розрядних одиниць.

Слайд 29. Завдання 4. Знайди значення часток способом добору.

Слайд 30. Завдання 5. У кожному стовпчику знайди значення першої частки способом добору. Чи можна міркувати так само, щоб знайти значення другої частки? Знайди її значення.

Слайд 31-34. Завдання 5. Чи потрібно при діленні на двоцифрове число випробовувати всі числа, починаючи з числа 2?

Слайд 35. Завдання 6. Знайди значення часток способом добору.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 37-38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні