Каталог матеріалів

Урок №148 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 148. Розв’язуємо задачі

Мета: формувати уявлення про дріб. Дидактичні задачі. Актуалізувати розуміння способу одержання частини цілого як ділення 1 цілого на кілька рівних частин і виділення однієї з рівних частин цілого, представлення частин як ділення числа й на кілька рівних частин. Актуалізувати уміння позначати виділену частину цілого дробом; порівнювати одержані дроби за допомогою наочності; дослідити рівні дроби. Закріплювати правила порівняння дробів з рівними знаменниками. Актуалізувати уміння записувати дроби, порівнювати їх, користуючись відомим правилом; конструювати дроби, з якими можна здійснити порівняння за правилом. Вдосконалювати уміння розв’язувати задачі на одночасний рух тіл у різних напрямках; ускладнені задачі на рух (для учнів з високим рівнем пізнавальних потреб і можливостей). Вдосконалювати вміння добирати кілька розв’язків нерівності зі змінною. Розвивати уміння порівнювати дроби з рівними знаменниками. Розвивальна задача: розвивати логічне та варіативне мислення учнів; розвивати функціональне мислення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Математичний диктант.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 12-13. Завдання 2. Зафарбуй частину цілого, яка відповідає дробу.

Слайд 14. Завдання 3. Знайди частину від числа:

Слайд 15. Завдання 3. Знайди число за величиною його частини, якщо його:

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 4.

Слайд 18. Завдання 5. Познач на рисунку вершини гострокутного трикутника A, B, C; вершини прямокутного трикутника B, C, D; вершини тупокутного трикутника A, B, D.

Слайд 19. Завдання 6. У трикутнику ABC кут C — прямий, AC = 3 см, BC = 4 см. Побудуй цей трикутник. Виміряй сторону AB і знайди периметр трикутника ABC. Поясни порядок побудови трикутника за рисунком.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Завдання 1. Значення якого виразу в кожному стовпчику знайти легше? Знайди його. Знайди значення іншого виразу в стовпчику, користуючись залежністю результату арифметичної дії від зміни обох її компонентів.

Слайд 22. Завдання 2.

Слайд 23. Завдання 3. Знайди хоча б один розв’язок кожної нерівності.

Слайд 24. Завдання 4.

Слайд 25-26. Завдання 5. Порівняй дроби.

Слайд 27. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 28. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 29. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні