Каталог матеріалів

Урок №143 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо знання про частини цілого

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 143. Узагальнюємо знання про частини цілого

Мета: узагальнити і систематизувати знання про частини величини Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати уявлення про частини цілого; позначення частин цифрами; про чисельник і знаменник дробу та їх значення. Формувати вміння співвідносити виділену частину цілого і дріб; порівнювати частини за величиною . Вдосконалювати уміння порівнювати частини. Актуалізувати знання правила знаходження частини від числа та числа за величиною його частини. Вдосконалювати уміння розв’язувати складені задачі, що містять знаходження частини від числа. Розвивати обчислювальні навички, уміння знаходити значення виразів на кілька дій. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-7. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 13. Завдання 2. Зафарбуй зазначену частину цілого. Як слід міркувати, щоб порівняти частини? Пронумеруй частини в порядку спадання.

Слайд 14. Завдання 3. Прочитай частини. Як одержати кожну з них? Визнач, скільки таких частин у цілому. Запиши подані частини в порядку зростання.

Слайд 15-16. Завдання 4. Згадай правила знаходження частини від числа та числа за величиною його частини. Знайди:

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Завдання 5. Розв’яжи задачу, користуючись підказками. Доповни записи. Постав додаткове запитання так, щоб задача розв’язувалася трьома діями.

Слайд 19. Завдання 6. Розв’яжи задачу, користуючись підказками.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Завдання 1. Попрацюй із математичними матеріалами.

Слайд 22. Завдання 2. Запиши, яку частину цілого зафарбували в кожному випадку. Назви чисельник і знаменник кожного дробу.

Слайд 23. Завдання 3. Перевір, чи правильно зафарбували зазначену частину цілого. Прочитай числа. Як змінюється величина зафарбованої частини фігури

Слайд 24. Завдання 4. Порівняй частини.

Слайд 25-26. Завдання 5. Згадай відповідні правила та знайди:

Слайд 27-28. Завдання 6. Поясни схему та короткий запис до кожної задачі. Розв’яжи задачі.

Слайд 29. Завдання 7. Знайди значення виразів.

Слайд 30. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 31-33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні