Каталог матеріалів

Урок №142 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Виконуємо ділення круглого числа на одноцифрове двома способами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 142. Виконуємо ділення круглого числа на одноцифрове двома способами

Мета: формувати обчислювальні навички ділення круглих трицифрових чисел на одноцифрове число, а також уміння розв’язувати типові задачі на подвійне зведення до одиниці, актуалізувати спосіб ділення двоцифрового та трицифрового чисел на одноцифрове на підставі правила ділення суми на число (розподільного закону), а також спосіб ділення круглих три цифрових чисел на підставі укрупнення розрядних одиниць; формувати вміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій; формувати вміння виконувати додавання і віднімання іменованих чисел, поданих у різних одиницях вимірювання; удосконалювати вміння знаходити частину від числа та число за величиною його частини.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-5. Математичний диктант. Запишіть вирази, знайдіть їх значення.

Слайд 6. Усна лічба. Самостійне виконання завдання № 39 (зошит «Працюю самостійно 4»: с. 12, Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12. Завдання 1. Знайди значення виразів за схемами. Запиши результати.

Слайд 13. Завдання 2. Знайди значення виразів.

Слайд 14. Завдання 3. Знайди значення виразів. Які властивості дій множення і ділення допоможуть швидко це зробити?

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-19. Завдання 4. Розв’яжи задачу двома способами. Склади та розв’яжи обернену задачу, у якій шуканим буде число 3.

Слайд 20. Завдання 5. Накресли відрізок АВ завдовжки 27 мм. Побудуй відрізок СK, довжина якого у 3 рази менша, ніж довжина відрізка АВ.

Слайд 21-22. Завдання 6. Знайди значення виразів. Які властивості дій множення і ділення допоможуть швидко це зробити?

Слайд 23. Завдання 7. Знайди.

Слайд 24. Рухлива вправа

Слайд 25. Усний рахунок. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 26-27. Завдання 2. Знайди значення часток, використавши прийом укрупнення розрядних одиниць.

Слайд 28-29. Завдання 3. Знайди значення часток.

Слайд 30-31. Завдання 4. Знайди значення першого виразу у стовпчику. Як це допоможе знайти значення другого виразу? Знайди його.

Слайд 32-33. Завдання 4.

Слайд 34-35. Завдання 5. Знайди значення часток, якщо можливо — двома способами.

Слайд 36-38. Завдання 6. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Зістав задачі 2 і 3. Що в них спільне? Що відмінне? Як відмінність задач вплине на їх розв’язання?

Слайд 39. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 40. Завдання 8. Розв’яжи задачу.

Слайд 41. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 42-43. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 44. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні