Каталог матеріалів

Урок №140 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі на знаходження площі прямокутника й обернені до них

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 140. Розв’язуємо задачі на знаходження площі прямокутника й обернені до них

Мета: формування поняття площі фігури. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати знання формули площі прямокутника та вміння застосовувати її для обчислення площ прямокутних ділянок. Формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження площі прямокутника; складати і розв’язувати обернені задачі на знаходження однієї зі сторін прямокутника арифметичним та алгебраїчним методом. Розвивати уміння розв’язувати задачі на знаходження однієї зі сторін прямокутника за його площею та довжиною іншої сторони; обчислювати площу і периметр прямокутника); розв’язувати складені задачі, які передбачають застосування правила площі прямокутника. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на спільну роботу; обчислювальні навички вміння порівнювати математичні вирази способом обчислення їх значень. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6-7. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8. Завдання 1. Згадай формули периметра й площі прямокутника,

заповни таблицю.

Слайд 9. Завдання 2. Розв'яжи задачі. Скористайся підказками. 1) Знайди площу квадрата зі стороною 8 см.

Слайд 10. Завдання 2. Розв'яжи задачі. Скористайся підказками. 2) Знайди площу прямокутника зі сторонами 3 см і 4 см.

Слайд 11. Завдання 2.

Слайд 12-13. Завдання 2. Доповни записи та розв’яжи дві обернені задачі до задачі 2.

Слайд 14. Завдання 2. Микита слушно вважає, що обернені задачі доцільно розв’язувати алгебраїчним методом. Для цього у формулу площі прямокутника треба підставити відомі числові дані й у такий спосіб одержати рівняння. А далі — розв’язати його. 

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Завдання 3. Побудуй прямокутник, площа якого становить 36 см², а одна сторона дорівнює 9 см.

Слайд 17. Завдання 4. Добери можливі довжини сторін і заповни таблиці. Побудуй кілька прямокутників, площа яких становить 12 см²; 16 см².

Слайд 18. Завдання 5. Побудуй квадрат, площа якого дорівнює 25 см². Чи можна побудувати прямокутник, який не є квадратом, з такою самою площею?

Слайд 19. Завдання 6. Розв'яжи задачу.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Завдання 1. Знайди за планом площу кожної ділянки. Яка ділянка має найбільшу площу?

Слайд 22. Завдання 2. Перевір, чи правильно Володя розв’язав задачу. Якою є площа прямокутника зі сторонами 6 см і 5 см?

Слайд 23. Завдання 2. Яна вважає, що для перевірки розв’язку можна скласти й розв’язати обернену задачу: 6, ?, 30. Прокоментуй розв’язання Яни, виконане двома способами.

Слайд 24. Завдання 3. Склади та розв’яжи задачі за даними таблиці.

Слайд 25. Завдання 4. Накресли два різні прямокутники площею 24 см² кожний. Запиши довжини сторін прямокутників. Накресли квадрат площею 25 см². Запиши довжину сторони квадрата.

Слайд 26-27. Завдання 5. Розв’яжи задачі. 

Слайд 28. Завдання 6. Розв'яжи задачу. Склади та розв’яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 29. Завдання 7. Порівняй вирази.

Слайд 30-33. Завдання 8. Виконай обчислення. Перевір результати.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні