Каталог матеріалів

Урок №14 для 5 класу з музичного мистецтва за Масол Л. М. - Музичні інтонації Сходу

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Просіна»

Урок №14. Музичні інтонації Сходу.

Сприймання: К. Дебюссі «Пагоди» (з циклу «Естампи»), Індонезійський оркестр гамелан, Індійська музика (ситар, бансурі, табла), «Щедрик» в різних інтерпретаціях.

Виконання: Китайська пісня «Дощові краплі»

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Прослухайте: Клод Дебюссі. Пагоди (з циклу «Естампи»).

Слайд6. Прослухайте: Індонезійський оркестр гамелан (фрагмент).

Слайд7. Обговоріть.

Слайд8-10. Слово вчителя

Слайд11. Робота у парах. Гра «Китайський дует». Разом з однокласником/ з однокласницею експериментуйте на чорних клавішах фортепіано і в різних регістрах музичні діалоги у східному стилі (пентатоніка).

Слайд12-15. Слово вчителя

Слайд16. Розучуємо пісню «Дощові краплі».

Слайд17. Вивчи текст пісні та створи власний акомпанемент за допомогою музичних інструментів, що знаходяться у твоєму класі

Слайд18. Під час співу намагайтеся відтворити музично-поетичний образ і досягти легкості, прозорості, світлості та дзвінкості звучання.

Слайд19. Гімнастика для очей.

Слайд20-23. Слово вчителя

Слайд24. Прослухайте: Індійська музика (ситар, бансурі, табла).

Слайд25. Прослухайте: Українська народна пісня «Щедрик» в обробці М. Леонтовича (японською мовою, аніме).

Слайд26. Прослухайте: Українська народна пісня «Щедрик» в обробці М. Леонтовича у виконанні хоровою капелою «Дударик» із симфонічним оркестром під диригуванням О. Линів.

Слайд27. До портретної галереї. Оксана Линів

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28-30. Мистецька скарбничка

Слайд31. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд32. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд33. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд34. Рефлексія «Імбирний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні