Каталог матеріалів

Урок №14 з етики для 6 класу за О. Мартинюк - Милосердя, співчуття і чуйність.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку етики за підручником «Етика». Автори: Олександр Мартинюк, Ольга Гісем (2023) для 6 класу за програмою НУШ

 

Урок № 14. Милосердя, співчуття і чуйність

 

Мета: ознайомити учнів із поняттями «милосердя», «співчуття» і «чуйності», сформувати уявлення про прояви цих якостей у міжособистісних стосунках; з’ясувати, як виявляти милосердя та чуйність словами і вчинками, а також визначити ознаки співчуття у взаємодії з іншими.

Очікувані результати: учень розуміє сутність милосердя як діяльного прагнення надавати допомогу тим, хто цього потребує; визначає співчуття як доброзичливе та прихильне ставлення до переживань інших; аналізує приклади проявів милосердя у своєму розумінні та висловлює власні думки щодо їх сутності; описує ситуації, в яких люди висловлюють одне одному співчуття, і розуміє мету цього висловлення; формулює ознаки чуйності у міжособистісних стосунках та обговорює їх значення в житті спільноти.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Висловіть власну думку.

ІІ. Основна частина

Слайд 6-7. Милосердя та співчуття. Словник.

Слайд 8. Милосердя та співчуття (робота з ілюстраціями).

Слайд 9. Працюємо з джерелом. Робота в парах.

Слайд 10. Асоціативний кущ.

Слайд 11. Співчуття.

Слайд 12. Цікаві факти.

Слайд 13. Робота в малих групах. Метод «Дискусійна проблема».

Слайд 14. Як проявляти милосердя та співчуття.

Слайд 15. Прояви милосердя.

Слайд 16. Робота в групах. Обговоріть і виконайте завдання.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. Чуйність.

Слайд 19. Чуйність (робота за ілюстраціями).

Слайд 20. Робота в парах. Обговоріть і виконайте завдання.

Слайд 21. Чуйність (робота за ілюстраціями).

Слайд 22. Цікаві факти. Характеристики чуйної людини.

Слайд 23. Колективне обговорювання. Метод «Мозковий штурм».

Слайд 24. Варто замислитися.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 26. 1) Висловіть власну думку.

Слайд 27. 2) Поясніть, як ви розумієте.

Слайд 28. 3) Повідомлення (в усній або письмовій формі).

Слайд 29. 4) Висловіть власну думку.

Слайд 30. 5) Наведіть приклади.

Слайд 31. 6) Робота в парах. Обговоріть і виконайте завдання.

Слайд 32. 7) Колективне обговорювання. Метод «Уявний мікрофон»

Слайд 33. 8) Казка (домашнє завдання)

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 34. Вправа «Інтерв’ю».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні