Каталог матеріалів

Урок №138 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 138. Розв’язуємо задачі

Мета: формувати вміння розв’язувати типові задачі на знаходження четвертого пропорційного, актуалізувати розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного, у яких шуканою є величина одиниці вимірювання; формувати обчислювальні навички множення та ділення на одноцифрове число; удосконалювати навички ділення з остачею, уміння знаходити значення виразів на кілька дій.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-5. Геометрична хвилинка. Розгляньте рисунок на с. 13 навчального зошита.

Слайд 6-8. Математичний диктант. Запишіть вирази, знайдіть їх значення.

Слайд 9-11. Усне опитування.

Слайд 12. Рухлива вправа для очей

Слайд 13-15. Хвилинка каліграфії.

Слайд 16. Завдання 1. Розв’яжи задачу арифметичним методом. (Задача на знаходження четвертого пропорційного).

Слайд 17-19. Завдання 1. Склади та розв’яжи обернені задачі.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21-23. Завдання 2. Знайди значення часток, виконавши за схемами скорочені записи розв’язань. Знайди значення добутків.

Слайд 24. Завдання 3. Запиши числа, які більші за 7, але менші від 70, і діляться на 7 націло. Кожне з них збільш у 10 разів. Чи ділитимуться одержані числа на 7 без остачі?

Слайд 25-26. Завдання 4. Виконай ділення з остачею, зроби перевірку.

Слайд 27. Завдання 5. Знайди значення виразів.

Слайд 28. Рухлива вправа

Слайд 29. Завдання 1. Перевір і прокоментуй розв’язання поданої задачі.

Слайд 30-32. Завдання 1. Інга зазначила, що для перевірки розв’язання задачі доцільно скласти і розв’язати обернену задачу. Як можна при цьому міркувати? Склади і розв’яжи можливі обернені задачі до поданої.

Слайд 33. Завдання 2. Розв’яжи задачу. Склади і розв’яжи обернені задачі.

Слайд 34. Завдання 3. Перевір і прокоментуй розв’язання.

Слайд 35. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 36-37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні