Каталог матеріалів

Урок №137 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Відкриваємо спосіб ділення трицифрового числа на одноцифрове

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 137. Відкриваємо спосіб ділення трицифрового числа на одноцифрове

Мета: формувати навички ділення двоцифрового та трицифрового чисел на одноцифрове, удосконалювати навички множення двоцифрового та трицифрового чисел на одноцифрове; актуалізувати знання правила ділення суми на число (розподільного закону), способу ділення двоцифрового числа на одноцифрове, перенесення способу міркування на випадки ділення трицифрового числа на одноцифрове; формувати вміння ділити двоцифрове та трицифрове числа на одноцифрове число, навички множення двоцифрового та трицифрового чисел на одноцифрове; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі двома способами, знаходити значення виразів зі змінною.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-5. Геометрична хвилинка. Розгляньте рисунок на с. 13 навчального зошита.

Слайд 6. Усна лічба. Самостійна робота. Завдання № 19. Зошит «Працюю самостійно» № 4, с.7.

Слайд 7-9. Усне опитування.

Слайд 10. Рухлива вправа для очей

Слайд 11-13. Хвилинка каліграфії.

Слайд 14. Завдання 1. Прокоментуй розв’язання. Що спільне в міркуваннях? Зроби висновок: як доцільно міркувати при множенні або діленні на одноцифрове число.

Слайд 15. Завдання 1. Пам'ятка. 

Слайд 16-17. Завдання 2. Виконай ділення двоцифрового числа на одноцифрове за схемою. Переконайся, що так само можна міркувати при діленні трицифрового числа на одноцифрове.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-20. Завдання 3. Знайди значення часток, виконавши за схемами скорочені записи розв'язань.

Слайд 21-22. Завдання 4. З’ясуй, чи можна розв’язати задачу двома способами. І і ІІ спосіб.

Слайд 23-24. Завдання 5. Знайди значення виразів зі змінною, якщо b = 6; b = 8.

Слайд 25. Рухлива вправа

Слайд 26. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 27. Завдання 2. Згадай розподільний закон ділення відносно додавання. Знайди значення виразів зручним способом. Чи можеш ти знайти значення цих виразів іншим способом?

Слайд 28-29. Завдання 3. Подай ділене у вигляді суми зручних доданків так, щоб кожний із доданків ділився на дільник націло.

Слайд 30. Завдання 4. Прокоментуй розв’язання, яке виконала Софійка:

Слайд 31-32. Завдання 5. Знайди значення часток.

Слайд 33. Завдання 6. Виконай ділення з остачею, перевір результати.

Слайд 34. Завдання 7. Розв’яжи задачу. Склади і розв’яжи обернені задачі.

Слайд 35. Завдання 8. Розв’яжи задачу.

Слайд 36. Завдання 9. Розв’яжи задачу. Склади і розв’яжи обернені задачі.

Слайд 37-39. Завдання 10. Розв’яжи рівняння.

Слайд 40. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 41. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 42. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні