Каталог матеріалів

Урок №137 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Перевіряємо множення та ділення

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 137

Тема. Перевіряємо множення та ділення

Мета: формувати поняття арифметичних дій множення та ділення, актуалізувати розуміння способів перевірки додавання й віднімання, взаємозв’язку множення та ділення, сутності дії ділення; узагальнити правила перевірки правильності виконання арифметичних дій додавання й віднімання, множення та ділення; закріпити вміння перевіряти правильність арифметичних дій; формувати вміння розв’язувати задачі на прикладі задач на кратне порівняння.

Очікувані результати: здобувач освіти має поняття арифметичних дій множення та ділення, розуміння різницевого порівняння двох чисел; ознайомлений із кратним порівнянням чисел, із простими задачами на кратне порівняння; вміє визначати, у скільки разів одне число більше або менше за інше; має вміння розв’язувати задачі на кратне порівняння.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 5. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Слайд 6. Вправа «Число дня».

Слайд 7. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9-11. Усне опитування.

ІІІ. Формування нових знань і способів дії.

Актуалізація вміння перевіряти правильність виконання арифметичних дій додавання й віднімання.

Слайд 12-15. Завдання 1. Знайди значення виразів. Усно виконай перевірку.

Актуалізація розуміння взаємозв’язку множення та ділення.

Слайд 16-17. Завдання 2. Як пов'язані дії множення і ділення? З кожної рівності на множення склади дві рівності на ділення.

Актуалізація розуміння сутності арифметичної дії ділення.

Слайд 18. Завдання 3. Знайди значення часток, доведи істинність розв'язку.

Узагальнення способів перевірки додавання і множення; віднімання й ділення.

Слайд 19. Завдання 4. З'єднай лініями пари рівностей. За якою ознакою це можна виконати? Який висновок можна зробити?

Слайд 20-23. Завдання 4. Висновок.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25-27. Завдання 5. Усно обчисли та виконай перевірку.

Формування вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач на кратне порівняння.

Слайд 28-29. Завдання 6. Прокоментуй короткий запис задачі. Доповни схему аналізу та поясни за нею пошук розв'язування задачі.

Слайд 30. Завдання 7. Зістав наступну задачу із задачею в завданні 6. Чи є ці задачі оберненими? У чому їх відмінність? Як вона вплине на розв'язання задачі? Що зміниться? Поясни пошук розв'язування задачі за поданою вище схемою аналізу.

Формування вміння знаходити значення виразів зі змінною та невідомий компонент арифметичної дії.

Слайд 31-32. Завдання 8. Знайди значення виразів зі змінною, якщо b = 6: 48 : b + b · 7; (36 + b) : b .

Слайд 33. Завдання 9. Знайди невідомий компонент арифметичної дії. Запиши відповідну рівність.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 35. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 37. Рефлексія «Загадкові листи».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні