Каталог матеріалів

Урок №136 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо знання про геометричні фігури

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 136. Узагальнюємо знання про геометричні фігури на площині

Мета: формувати поняття про геометричні фігури на площині. Актуалізувати поняття прямокутника, вміння визначати прямокутники, квадрати. Формувати вміння зображати прямокутник. Актуалізувати поняття периметра прямокутника; вміння знаходити периметр, сторони прямокутника за його периметром та довжинами інших сторін. Формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння двох добутків та обернені до них з величинами швидкість руху, час руху, подоланий шлях. Розвивальна задача: розвивати наочно-образне мислення учнів під час визначення прямих, тупих та гострих кутів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Згадай, що ти знаєш про прямокутники. Познач буквами усі прямокутники, зображені на рисунку.

Слайд 12. Завдання 2. Визнач, істинні чи хибні судження учня. Обведи кружечком номери, під якими подано істинні твердження.

Слайд 13. Завдання 3. Накресли прямокутник АВСD зі сторонами 27 мм і 33 мм.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15-16. Завдання 4. Накресли прямокутник KLPO зі сторонами 42 мм і 36 мм. Знайди його периметр. Побудуй квадрат DCEF із таким самим периметром.

Слайд 17. Завдання 5. Накресли довільний прямокутник, периметр якого дорівнює 30 см. Скористайся поданим планом.

Слайд 18. Завдання 6. Чи можна прямокутник зі сторонами 6 см і 12 см розбити на два квадрати?

Слайд 19. Завдання 7. Знайди за планом периметр кожної ділянки.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Завдання 1. Назви множину. Розбий множину многокутників на підмножини. За якою ознакою це можна зробити? Розбий множину чотирикутників на дві підмножини. Розкажи, що ти знаєш про прямокутник. Розбий множину прямокутників на дві підмножини. Розкажи, що ти знаєш про квадрат.

Слайд 22. Завдання 2. Чи істинними є наведені твердження? Прокоментуй їх.

Слайд 23-24. Завдання 3. Накресли прямокутник ABCD зі сторонами 48 мм і 32 мм. Знайди його периметр. Побудуй квадрат KLMN із таким самим периметром, попередньо обчисливши довжину сторони цього квадрата.

Слайд 25. Завдання 4. Знайди периметр кожної ділянки за планом.

Слайд 26. Завдання 5. Розв'яжи задачу.

Слайд 27. Завдання 6. Розв'яжи задачу.

Слайд 28-29. Завдання 7. Розв’яжи рівняння.

Слайд 30. Завдання 8. Знайди значення виразів.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні