Каталог матеріалів

Урок №134 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Досліджуємо таблицю множення числа 6; таблицю ділення на 6

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 134

Тема. Досліджуємо таблицю множення числа 6; таблицю ділення на 6

Мета: формувати навички табличного множення та ділення, актуалізувати розуміння сутності множення та ділення, їх взаємозв’язку, вміння застосовувати переставний закон множення; дослідити складену таблицю множення числа 6, таблицю ділення на 6 та таблицю ділення із значеннями частки — числа 6; вчити застосовувати табличні результати під час обчислень; закріпити вміння встановлювати кратне відношення чисел; формувати вміння порівнювати математичні вирази, знаходити значення виразів зі змінною.

Очікувані результати: здобувач освіти має навички табличного множення та ділення, розуміння сутності множення та ділення, їх взаємозв’язку, вміє застосовувати переставний закон множення; складати таблицю множення числа 6, таблицю ділення на 6 та таблицю ділення із значеннями частки — числа 6; вміє застосовувати табличні результати під час обчислень; встановлювати кратне відношення чисел; порівнювати математичні вирази, знаходити значення виразів зі змінною.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Слайд 7. Вправа «Число дня».

Слайд 8. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-12. Усне опитування.

Слайд 13-14. Усна лічба.

ІІІ. Формування нових знань і способів дії.

Ознайомлення з таблицею множення числа 6.

Слайд 15. Завдання 1. Закінчи складання таблиці множення числа 6. Досліди таблицю. На скільки кожний наступник результат більший за попередній? Кожний попередній – менше за наступний? Назви результати за зростанням; за спаданням.

Первинне закріплення таблиці множення на 6.

Слайд 16. Завдання 2. Досліди таблицю множення числа 6. Визнач закономірність у змінюванні результатів. Користуючись цією закономірністю, віднови попередній і наступний табличні випадки множення.

Слайд 17. Завдання 3. Оленка винайшла власний спосіб відтворення результатів таблиці множення числа 6. Розгадай його. Спробуй запропонувати свій спосіб.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Слайд 19. Завдання 4. Обведи в числовому ряді «зайве» число.

Ознайомлення з таблицею ділення на 6.

Слайд 20. Завдання 5. Віднови таблицю множення. З кожної рівності на множення склади дві рівності на ділення.

Закріплення вміння визначати кратне відношення чисел.

Слайд 21. Завдання 6. Порівняй числа. Усно визнач, у скільки разів одне число більше за інше; менше від іншого.

Формування вміння обчислювати значення виразу зі змінною, в якому змінна повторюється два рази.

Слайд 22. Завдання 7. Знайди значення виразу 42 : b + b · 8, якщо b = 6.

Формування вміння розв’язувати прості задачі на розкриття суті множення; ділення; на кратне порівняння.

Слайд 23-25. Завдання 8. Розв'яжи задачу. Склади та розв'яжи всі можливі обернені задачі.

Закріплення вміння креслити відрізки заданої довжини та формування вміння ділити відрізок на рівні частини.

Слайд 26. Завдання 9. Накресли відрізок СМ завдовжки 12 см. Розділи його точками на 6 рівних частин.

Слайд 27. Завдання 10. Порівняй вирази. У яких випадках можна не обчислювати значення виразів?

Слайд 28. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 29. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 30. Рефлексія «Загадкові листи».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні