Каталог матеріалів

Урок №133 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Відкриваємо спосіб множення двоцифрового числа на одноцифрове.

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 133. Відкриваємо спосіб множення двоцифрового числа на одноцифрове.

Мета: формувати навички множення двоцифрового числа на одноцифрове, одноцифрового числа на двоцифрове, удосконалювати навички додавання і віднімання, множення та ділення круглих трицифрових чисел; актуалізувати знання правила множення суми на число; ознайомити зі способом множення двоцифрового числа на одноцифрове; формувати вміння множити двоцифрове число на одноцифрове, одноцифрове — на двоцифрове, навички ділення з остачею; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі двома способами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-5. Математичний диктант.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей

Слайд 7-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Знайди значення виразів, застосувавши правило множення суми на число.

Слайд 11. Завдання 1. Чи допоможуть виконані розв’язання знайти значення добутків, поданих нижче? Обґрунтуй свою думку та знайди значення добутків.

Слайд 12. Завдання 2. Заміни двоцифрове число сумою розрядних доданків і знайди значення добутків. Зістав міркування в кожному випадку розв’язування. Що було першим кроком в обчисленні? другим кроком? третім кроком?

Слайд 13. Пам'ятка

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 3. Виконай множення одноцифрового числа на двоцифрове. Юля вважає, що для цього зручно спочатку переставити місцями множники. Чи можна з нею погодитись?

Слайд 16-17. Завдання 4. Прокоментуй розв’язування задачі двома способами. І спосіб.

Слайд 18. Рухлива вправа

Слайд 19. Завдання 1. Обчисли різними способами.

Слайд 20. Завдання 2. Суму добутків заміни добутком суми і числа.

Слайд 21. Завдання 3. Зістав рівності. Що спільне в рівностях? Що відмінне? Прокоментуй розв’язання.

Слайд 22. Завдання 4. Перевір, чи правильно Неля помножила суми на число.

Слайд 23. Завдання 4.

Слайд 24. Пам'ятка

Слайд 25. Завдання 5. Виконай множення з коментарем.

Слайд 26. Завдання 5. Виконай множення з коментарем.

Слайд 27. Завдання 6. Прокоментуй розв’язання, виконане Мартою:

Слайд 28-29. Завдання 7. Виконай множення, застосувавши переставний закон.

Слайд 30-31. Завдання 8. Виконай ділення з остачею, перевір результати.

Слайд 32. Завдання 9. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи хоча б одну

обернену задачу.

Слайд 33. Завдання 10. Розв’яжи задачу.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35-36. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 37. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні