Каталог матеріалів

Урок №133-134 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Досліджуємо таблицю множення числа 8 та числа 9; таблиці ділення на 8, на 9

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 133-134. Досліджуємо таблицю множення числа 8 та числа 9; таблиці ділення на 8, на 9.

Мета: формувати навички табличного множення та ділення, актуалізувати розуміння сутності множення та ділення, переставного закону множення, випадків множення та ділення на 1 і на 10; ознайомити з таблицями множення числа 8 та числа 9, таблицями ділення на 8, на 9; вчити запам’ятовувати табличні результати; дослідити залежність значення добутку від зміни одного з множників; вчити застосовувати табличні результати в обчисленнях; формувати вміння розв’язувати прості задачі на розкриття суті дій множення та ділення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 17. Завдання 1. Склади таблицю множення числа 8. Які випадки множення числа 8 ти вмієш обчислити?

Слайд 18. Завдання 2. Віднови рівності.

Слайд 19. Завдання 3. Склади таблицю множення числа 9. Які випадки множення числа 9 ти вмієш обчислити?

Слайд 20-22. Завдання 5. Розглянь кожний стовпчик. Який компонент змінюється в рівностях? У скільки разів? Як це вплине на результат? Перевір це обчисленням.

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

Слайд 24. Завдання 6. Обведи в кожному числовому ряді «зайве» число.

Слайд 25. Завдання 7. Віднови таблиці множення. Склади з кожної рівності на множення дві рівності на ділення.

Слайд 26. Завдання 8. Знайди значення часток, доведи істинність розв'язку.

Слайд 27-29. Завдання 9. Розв'яжи задачу. Склади і розв'яжи можливі обернені задачі.

Слайд 30-32. Завдання 8. Знайди значення часток, доведи істинність розв'язку.

Слайд 33. Рухлива вправа.

Слайд 34-35. Завдання 2. Віднови табличні випадки множення.

Слайд 36. Завдання 3. Оленка винайшла власний спосіб відтворення результату добутку 8 і 8. У чому її задум? Здогадайся, як легко обчислити результат 8∙9; 9∙9.

Слайд 37. Завдання 3. Із числового ряду вилучи «зайве» число.

Слайд 38. Завдання 5. Обчисли за зразком.

Слайд 39-41. Завдання 6. Знайди значення виразів, користуючись таблицями.

Слайд 42. Домашні тренувальні вправи. 

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні