Каталог матеріалів

Урок №131 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - РЗМ 32. Протидія й запобігання дискримінації, цькуванню

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №131. РЗМ 32. Протидія й запобігання дискримінації, цькуванню

Мета: ознайомити з поняттями дискримінації та цькування, розрізняти їх, а також обговорити способи протидії цим явищам; розвивати навички аналізу та критичного мислення, обговорюючи ситуації, пов’язані з дискримінацією та цькуванням; виховувати толерантності, повагу до інших та вміння виступати проти дискримінації та цькування.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця визначає, що таке дискримінація та цькування, розрізняє їх та розуміє, як вони впливають на життя людей; обговорює реальні ситуації, пов’язані з дискримінацією та цькуванням, і визначає, як можна протидіяти цим явищам; розуміє важливість поваги до інших, толерантність та вміння виступати проти дискримінації та цькування.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Розгляньте схему. Доберіть запитання, на які тут є відповідь, поставте їх одне одному. Чи можна вважати цю інформацію актуальною? Чому? На які запитання ви хотіли б іще одержати відповідь?

Слайд 9. Запам’ятай.

Слайд 10. Робота в парах.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайди 12-14. Прочитайте текст. Перекажіть його від третьої особи. Яке враження справила на вас історія дівчинки? Кому може бути корисний цей досвід? Висловіть припущення, до чого могла призвести жорстокість однолітків, якби дівчинка виявилася слабшою духом. Зробіть висновки.

Слайд 15. Доберіть синоніми до слів, позначених двома зірочками. Поясніть написання виділених слів.

Слайд 16. Розвиваємо творчість. Розглянь зображення. Склади коротку розповідь на основі побаченого.

Закріплення вивченого

Слайд 17. Вправа «Мікрофон».

Слайд 18. Рефлексія. Вправа «Допитлива квіточка».

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні