Каталог матеріалів

Урок №131 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Повторюємо вивчене

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 131. Досліджуємо задачі на процеси

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках. Вдосконалювати навички усних обчислень. Зіставити математичні структури та розв’язання задач на одночасний рух на знаходження швидкості одно з тіл і задач на спільну роботу на знаходження продуктивності одного з виконавців. Дослідити вплив відмінностей на розв’язання задач. Узагальнити способи їх розв’язування. Удосконалювати вміння розв’язувати задачі на одночасний рух у різних напрямках на знаходження часу і на спільну роботу — на знаходження часу спільної роботи. Визначити можливості застосовування одного й того самого способу розв’язування. Узагальнити план розв’язування задач на одночасний рух і на спільну роботу, на знаходження часу спільного руху та часу спільної роботи. Удосконалювати вміння розв’язувати задачі на одночасний рух у протилежних напрямках; навички письмового ділення та множення на двоцифрове число; навички письмового множення та ділення іменованих чисел; уміння знаходити значення виразів на кілька дій. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач; розвивати варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6-7. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 9-11. Завдання 2. Розв’яжи задачу 1 двома способами. Зістав задачу 2 і задачу 1. Який зв'язок між цими задачами?

Слайд 12-14. Завдання 3. Доповни короткий запис кожної задачі. Розв’яжи задачу, яку тобі розв’язати легше. Чи допоможе розв’язання цієї задачі розв’язати іншу задачу? Розв’яжи її.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Завдання 4. Згадай, як можна міркувати в ході множення і ділення іменованого числа на одноцифрове число. Знайди значення виразів у першому рядку. Чи можна так само міркувати в ході множення і ділення іменованого числа на двоцифрове число? Знайди значення решти виразів.

Слайд 18-21. Завдання 5. Знайди значення виразів і виконай перевірку.

Слайд 22. Завдання 6. Знайди значення виразів.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24-25. Завдання 1. Розв’яжи задачу, яку тобі розв’язати легше. Чи допоможе розв’язання цієї задачі розв’язати іншу задачу?

Слайд 26-29. Завдання 2. Розв’яжи рівняння.

Слайд 30. Завдання 3. Розв’яжи задачу, яку тобі розв’язати легше. Чи допоможе розв’язання цієї задачі розв’язати іншу задачу?

Слайд 31. Завдання 4. Знайди значення виразів.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні