Каталог матеріалів

Урок №13 для 5 класу з етики за Л. Давидюк - Керування власними емоціями. Чому і як потрібно пізнавати власні емоції?

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником «Етика» Л. Давидюк, А. Мельник

 

Урок № 13. Керування власними емоціями. Чому і як потрібно пізнавати власні емоції? Чому необхідно керувати власними емоціями? Як керувати власними емоціями?

Мета: з’ясувати зміст поняття «емоції», «поведінка»; пояснити чому і як потрібно пізнавати власні емоції; розкрити роль навички керування власними емоціями у житті людини; розвивати уміння прислуховуватися до себе; виховувати повагу до людей та оточуючого світу, прагнення до самовдосконалення.

Очікувані результати: учень розуміє та пояснює значення поняття «емоції», «поведінка»; пояснює чому і як потрібно пізнавати власні емоції; розкриває роль навички керування власними емоціями у житті людини; бере участь у груповій роботі, враховуючи індивідуальні особливості і потреби; виконує різні ролі в груповій роботі; розпізнає приклади поведінки, дружньої до навколишнього середовища; вирізняє ознаки доброчинності.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Виконай завдання.

Слайд 9. Виконай завдання.

Слайд 10. Виконай завдання.

Слайд 11. Виконайте вправу «Тренуємо емоції». Об’єднайтеся в пари і покажіть одне одному емоції.

Слайд 12. Скарбничка етики.

Слайд 13. Виконай вправу «Познач емоцію словами». Опиши свої емоції та реакції на них для кожної ситуації.

Слайд 14-17. Виконай завдання.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

Слайд 19. Виконай завдання.

Слайд 20. Дай відповіді на питання.

Слайд 21. Прочитай уривок із вірша Лесі Українки «Як дитиною, бувало…» у підручнику на сторінці 104.

Слайд 22-23. Виконай завдання.

Слайд 24-25. Виконай завдання.

Слайд 26. Об’єднайтеся в групи й виконайте вправу «Шукаємо вихід із конфліктної ситуації». Уявіть, що в конфліктну ситуацію потрапили дві людини: одна вміє керувати емоціями, інша — ні. Спрогнозуйте поведінку кожної людини в запропонованих ситуаціях.

Слайд 27. Виконай завдання.

Слайд 28. Розглянь інформаційний плакат до теми «Керування власними емоціями» на с. 107. Поясни його заголовок.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 29. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 30. Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні