Каталог матеріалів

Урок №129 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо задачі на процеси

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 129. Узагальнюємо задачі на процеси

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках та на спільну роботу. Вдосконалювати навички усних обчислень. Учити складати задачі на рух за даними таблиці у двох варіантах — назустріч та у протилежних напрямках; вибирати вирази, які є розв’язаннями кожної задач. Зіставити задачі на одночасний рух e різних напрямках та на спільну роботу, на знаходження відстані між тілами та на знаходження загального виробітку при спільній праці. Дослідити відмінності між задачами; визначити схожість математичних структур та способів розв’язування задач. Узагальнити плани розв’язування задач на одночасний рух у різних напрямках та на спільну роботу, на знаходження відстані та на знаходження загального виробітку при спільній праці. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на рух і на спільну роботу, на знаходження відстані та загального виробітку при спільній роботі; на одночасний рух у різних напрямках на знаходження швидкості. Перетворювати задачі на рух на знаходження швидкості одного з тіл на задачу на спільну роботу на знаходження продуктивності одно з виконавців. Вдосконалювати навички письмового множення та ділення іменованих чисел; уміння розв’язувати рівняння, добирати кілька розв’язків нерівності зі змінною; вміння розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач та узагальнення способів їх розв’язування.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 6-8. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-15. Завдання 1. За даними кожної таблиці склади усно задачу на одночасний рух двох тіл у різних напрямках. Доповни таблиці. Запиши роз в’язання кожної складеної задачі виразом.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-21. Завдання 2. Доповни короткий запис кожної задачі. Розв’яжи задачу, яку тобі розв’язати легше, двома способами. Чи допоможе розв’язання цієї задачі розв’язати іншу задачу? Розв’яжи її.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23-26. Завдання 1. За даними таблиці склади задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках. Що цікаве можна помітити? Визнач, що має бути шуканим, щоб розв’язанням задачі був кожний із поданих виразів.

Слайд 27-30. Завдання 2. Визнач вид кожної задачі. Поясни короткі записи задач. Прокоментуй розв’язання задач двома способами. Що цікаве можна помітити

Слайд 31. Завдання 3. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 32-33. Завдання 4. Розв’яжи рівняння.

Слайд 34. Завдання 5. Знайди хоча б один розв’язок кожної нерівності.

Слайд 35-36. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Перетвори подану задачу на задачу на спільну роботу.

Слайд 37. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 38. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 39-41. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 42. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні