Каталог матеріалів

Урок №129 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Перевіряємо ділення з остачею

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 129. Перевіряємо ділення з остачею

Мета: формувати вміння виконувати ділення з остачею, удосконалювати навички додавання і віднімання, множення та ділення круглих трицифрових чисел; актуалізувати розуміння прийому ділення з остачею; ознайомити з правилом перевірки правильності виконання ділення з остачею; удосконалювати навички письмового додавання та віднімання, вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач, що містять знаходження частини від числа.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Усний рахунок. Завдання 7. Виконай арифметичні дії.

Слайд 12. Завдання 1. Запиши деякі числа, що діляться на 6 без остачі.

Слайд 13-15. Завдання 2. Запиши натуральні числа від 10 до 26. Обведи числа, які діляться на 5 націло.

Слайд 16. Завдання 3. Не виконуючи ділення, назви частки, у результаті яких буде остача.

 

Слайд 17. Завдання 4. Виконай ділення з остачею. Зроби перевірку за схемою.

Слайд 18. Завдання 5. Виконай ділення з остачею. Прокоментуй свої дії.

Слайд 19. Завдання 5. Виконай ділення з остачею. Прокоментуй свої дії.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21. Пам'ятка.

Слайд 22-23. Завдання 5. Виконай ділення з остачею з коментарем.

Перевір правильність відповідей.

Слайд 24. Завдання 6. Визнач за схемою відстань від Києва до Умані.

Слайд 25. Рухлива вправа

Слайд 26. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 27. Завдання 2. Попрацюй із математичними матеріалами.

Слайд 28. Завдання 3. Тимко виписав числа, що діляться націло на 8. Кожне з них він збільшив на 4 і стверджує, що ці числа при діленні на 8 дають в остачі 4. Чи можна погодитися з Тимком?

Слайд 29. Завдання 4. Назви числа, що діляться на 3 націло. Назви числа, які при діленні на 3 дають в остачі 2.

Слайд 30-32. Завдання 5. Із поданих чисел назви ті, що діляться на 9 націло. Виконай ділення націло з перевіркою. Виконай ділення в решті випадків. Як перевірити ділення в решті випадків?

Слайд 33. Завдання 5. Прокоментуй міркування Юлі:

Слайд 34. Завдання 5. Пам'ятка

Слайд 35-36. Завдання 6. Виконай ділення з остачею, перевір результати.

Слайд 37. Завдання 7. Розв’яжи старовинну задачу.

Слайд 38. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 39-40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 41. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні