Каталог матеріалів

Урок №128 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Виконуємо ділення з остачею

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 128. Виконуємо ділення з остачею

Мета: формувати обчислювальні навички. Актуалізувати письмовий прийом ділення багатоцифрового числа на одноцифрове число з остачею. Перенести зазначений спосіб міркування на випадки письмового ділення з остачею на двоцифрове число. Актуалізувати спосіб перевірки ділення з остачею. Формувати навички письмового ділення на двоцифрове число з остачею. Узагальнити розуміння суті ділення з остачею під час зміни ділення за умов одержання найменшої остачі. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження швидкості при одночасному русі назустріч; складати і розв’язувати обернені задачі; розв’язувати задачі на знаходження відстані при одночасному русі назустріч, якщо до зустрічі залишилася певна відстань. Зіставити взаємно обернені задачі 5 і 6; дослідити вплив зміни шуканого на план розв’язування задачі 6; задачі на знаходження швидкості одного з тіл при одночасному русі назустріч, якщо до зустрічі залишилась ще певна відстань. Вдосконалювати навички письмового ділення; уміння порівнювати математичні вирази способом обчислення їх значень; уміння розв’язувати рівняння. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Виконай ділення з остачею письмово, перевір результати.

Слайд 11. Завдання 2. Виконай ділення з остачею на одноцифрове число з коментарем. Чи можна міркувати так само в ході ділення з остачею

Слайд 12-13. Завдання 3. Виконай ділення з остачею з коментарем.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15-18. Завдання 4. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі, користуючись підказками.

Слайд 19. Завдання 5. Зістав подану задачу з першою оберненою задачею в завданні 4. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання поданої задачі? Доповни короткі записи, склади план розв’язування задачі. Розв’яжи задачу.

Слайд 20. Завдання 6. Зістав подану задачу із задачею в завданні 5. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання поданої задачі? Розв’яжи подану задачу.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Завдання 1. Прокоментуй розв’язання, виконані учнями.

Слайд 23-24. Завдання 2. Виконай ділення з остачею з коментарем.

Слайд 25-27. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Склади обернені за дачі — на знаходження відстані між тілами; на знаходження часу зустрічі. Прокоментуй розв’язання обернених задач.

Слайд 28. Завдання 4. Прочитай задачу, поясни її короткий запис. Зістав подану задачу з першою оберненою задачею у за в данні 3. Як їх відмінність вплине на розв’язання поданої задачі? Склади план її розв’язування. Розв’яжи подану задачу.

Слайд 29. Завдання 5. Зістав задачу із задачею у завданні 4. Як їх відмінність вплине на розв’язання поданої задачі? Розв’яжи її.

Слайд 30. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні