Каталог матеріалів

Урок №127 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Множимо і ділимо іменовані числа

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 127. Зіставляємо задачі на рух і на спільну робот

Мета: формувати обчислювальні навички. Актуалізувати способи міркування при письмовому множенні та діленні іменованого числа на одноцифрове, ділення іменованого числа на іменоване. Перенести зазначений спосіб міркування на випадки письмового множення та ділення іменованого числа на двоцифрове (для учнів із високими пізнавальними потребами і можливостями). Формувати навички письмового множення та ділення іменованого числа на одноцифрове (двоцифрове). Актуалізувати два способи розв’язування задач на знаходження відстані між тілами при одночасному русі в протилежних напрямках; уміння складати і розв’язувати обернені задачі. Змінити умову задачі, зіставити задачі й дослідити вплив зміни умови на розв’язання задачі. Ознайомлювати із задачею на знаходження відстані між тілами за умови початку руху з різних пунктів та оберненої до неї. Вдосконалювати обчислювальні навички; уміння знаходити значення виразів на кілька дій; уміння знаходити кілька розв’язків нерівності. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Усне опитування. Математичний диктант.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Знайди значення виразів у першому стовпчику. Чи можна міркувати аналогічно в разі множення і ділення іменованого числа на двоцифрове число? Знайди значення виразів у другому стовпчику.

Слайд 12-16. Завдання 2. Розв’яжи задачу 1. Доповни короткі записи задач 2 і 3. Зістав задачі 1 і 2; 2 і 3. Що відмінне? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2? задачі 3? Доповни розв’язання задач 2 і 3 двома способами.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-19. Завдання 3. Поясни короткий запис і розв’яжи задачу двома способами.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21-22. Завдання 1. Згадай, як можна міркувати в ході множення і ділення іменованого числа на одноцифрове. Знайди значення виразів у першому стовпчику. Чи можна так само міркувати в ході множення і ділення іменованого числа на двоцифрове?

Слайд 23-24. Завдання 2. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 25-26. Завдання 3. Розв’яжи задачу, за можливості — двома способами.

Слайд 27-29. Завдання 3. Учні склали та розв’язали обернені задачі до поданої. Перевір та прокоментуй їх розв’язання.

Слайд 30. Завдання 4. Зістав задачу із задачею, наведеною в завданні 3. Як відмінність задач вплине на розв’язання поданої задачі? Розв’яжи її, користуючись підказками

Слайд 31-33. Завдання 5. Знайди значення добутків. Виконай перевірку.

Слайд 34. Завдання 6. Знайди значення виразів.

Слайд 35. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 36-38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні