Каталог матеріалів

Урок №126 для 1 класу з математики за С.О. Скворцовою - Досліджуємо задачі. Шукане стає даним, а дане — шуканим.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №126. Досліджуємо задачі. Шукане стає даним, а дане — шуканим.

Мета: формувати розуміння про необхідну для розв’язання задачі кількість числових даних; учити доповнювати числові дані задачі, знаходити в задачі зайві числові дані; вчити порядку роботи над задачею за пам’яткою; формувати вміння: познайомити з оберненими задачами; виконувати додавання і віднімання на основі складу числа;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд2-3. Дізнайся результат виконання ланцюжка дій.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Склади таку умову до запитання задачі, щоб її розв’язанням був вираз 27+30.

Слайд5. Рухлива вправа.

Слайд6-8. Усно склади за короткими записами задачі про пиріжки. Розв’яжи ці задачі. Чи є зв’язок між цими трьома задачами? Що змінюється?

Слайд9. Якщо одне числове дане задачі змінюється на шукане, а шукане стає даним, то одержуємо обернену задачу.

Слайд10. Додай величини в сантиметрах; у дециметрах і сантиметрах.

Слайд11. Графічний диктант.

Слайд12. Фізкультхвилинка.

Слайд13. Склади задачу за коротким записом. Перевір її розв'язання.

Слайд14. Учень виписав числа 15, 3, 18 і склав дві задачі. Чи є ці задачі оберненими до поданої вище? Чому?

Слайд15. Знайди значення виразів за схемами.

Слайд16. Рухлива вправа

Слайд17-20. Установи закономірність, за якою складено пари виразів у кожному стовпчику. Склади ще дві пари таких виразів.

Слайд21-23. Здогадайся, яке число «сховалося» за смайликом.

Слайд24. Перевір розв’язання. Усно виправ помилки.

ЗМ (закріплення матеріалу)

Підсумок

Виконання інтерактивного завдання.

Рефлексія