Каталог матеріалів

Урок №124 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Урок розвитку мовлення. Написання есе світоглядного змісту

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №124.

Тема: Урок розвитку мовлення. Написання есе світоглядного змісту

Мета: ознайомити з поняттям «есе»; порадами до написання есе; удосконалювати вміння працювати з текстами та знаходити в них ознаки есе; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; вчити розв’язувати тестові завдання з однією правильною відповіддю; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця знає особливості та ознаки есе; працює з текстами та шукає в них ознаки есе; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, розв’язує тестові завдання; толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Питання - відповідь.

Слайди 6-9. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 12. Спостереження. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 13. Запам’ятай.

Слайди 14-16. Прочитайте дописи із соцмережі «Фейсбук». Поміркуйте, які ознаки есе як жанру творчої роботи вони мають. Прокоментуйте, що оригінального ви помітили в кожному дописі.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайди 18-19. Щоденні 5.

Слайд 20. Творча майстерня.

Слайди 21-22. Надзвичайно цікавими є твори, у яких усі слова починаються на ту саму букву. У 5 класі ви ознайомилися з оповіданням, складеним зі слів на літеру «п». Пропонуємо ліричний твір для спостереження за мовним потенціалом слів, що починаються з букви «м».

Слайд 23. Сформулюйте й запишіть головну думку поезії. Визначте засоби виразності, завдяки яким авторка досягає образності зображуваного.

Закріплення вивченого

Слайд 24. Тестове завдання.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Піраміда знань».

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні