Каталог матеріалів

Урок №124 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі на рух двох тіл у різних напрямках: знаходимо швидкість руху двома способами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 124. Знайомимось із задачами на одночасний рух двох тіл у різних напрямках: знаходимо швидкість руху двома способами

Мета: Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати спосіб знаходження зміни відстані між тілами за одиницю часу при одночасному русі у протилежних напрямках; спосіб розв’язування задач на одночасний рух двох тіл у протилежних напрямках на швидкості руху. Зіставити задачі 1 і 2, з’ясувати можливості розв’язування задачі 2 іншим способом. Дослідити вплив відмінності між задачами 1 і 2 на розв’язання задачі 2 іншим способом; вплив зміни напрямку руху тіл у задачі 2 на її розв’язання; розв’язання задачі на знаходження швидкості при одночасному русі назустріч двома способами. Узагальнити два способи розв’язування задач на знаходження швидкості руху при одночасному русі двох тіл назустріч та у протилежних напрямках. Узагальнити два способи розв’язування задач на знаходження швидкості одного з тіл при одночасному русі назустріч та у протилежних напрямках. Формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження відстані між тілами та на знаходження швидкості одного з тіл при одночасному русі в різних напрямках (назустріч та в протилежних напрямках). Вдосконалювати навички письмового множення і ділення. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач та узагальнення способів їх розв’язування.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12. Розв’яжи задачу 1. Прокоментуй розв’язання задачі 1 іншим способом. Зістав задачі 1 і 2. Чи може розв’язання задачі 1 допомогти розв’язати задачу 2 іншим способом?

Слайд 13-15. Завдання 1. Прокоментуй поданий короткий запис задачі 2. Як зміна напрямку руху вплине на розв’язання задачі? Розв’яжи задачу двома способами. Запиши розв'язання виразами.

Слайд 16-17. Завдання 2. Розв’яжи задачу двома способами.

Слайд 18. Завдання 2. Зміни напрямок руху тіл: нехай вони рухаються одночасно назустріч одне одному. Як це вплине на план розв'язування задач? Запиши розв'язання.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-23. Завдання 3. Знайди значення виразів і зроби перевірку.

Слайд 24. Завдання 4. Виконай арифметичні дії.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 21-28. Завдання 1. За коротким записом склади задачу про одночасний рух мисливця та борсука. Прокоментуй подане розв’язання. Розв’яжи задачу іншим способом.

Слайд 29-30. Завдання 2. Розв’яжи задачу двома способами.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні