Каталог матеріалів

Урок №124-125 для 4 класу з української мови за І. Большаковою - Дієслова, які позначають незавершену та завершену дії.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником І. Большакова та І. Хворостяний

 

Урок № 124-125. Дієслова, які позначають незавершену та завершену дії.

 

Мета: ознайомити учнів із дієсловами, які позначають незавершену та завершену дії; вчити визначати незавершену та завершену дію дієслова у реченнях, ставити питання до них; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7. Вправа «Словникові слова».

Слайд 8-9. Мотивація навчальної діяльності. Загадки з цеглинками Лего.

Слайд 10. Чистомовка.

Слайд 11. Скоромовка.

ІІ. Основна частина

Слайд 13. Запам’ятай.

Слайд 14. Порівняй пари дієслів. Чим вони схожі? Чим відрізняються? Склади словосполучення з кожним дієсловом. Поясни, чим відрізняються їхні значення. Назви, на які питання вони відповідають.

Слайд 15. Спочатку запиши дієслова, які позначають незавершену дію, а потім — завершену. Познач префікси. Познач суфікс -ти-. Розбери дієслова однієї пари за будовою.

Слайд 16. До поданих дієслів добери дієслова, що позначають завершену дію. Перевір себе.

Слайд 17. Тема й головна думка. Місце і час подій. Проблема. Характеристика персонажів. Читаємо в особах. Переказуємо.

Слайд 18. Дай відповідь на питання.

Слайд 19. Знайди в тексті 10 слів, значення яких ти хочеш уточнити. Знайди їх у словнику.

Слайд 20. Запиши 10 дієслів, які означають, що відчувають персонажі. Визнач, яку дію — завершену чи незавершену — вони позначають.

Слайд 21. Виконай завдання.

Слайд 22. Переказую творчо.

Слайд 23. Пишу для себе.

Слайд 24. Фізкультхвилинка.

Слайд 25-26. Щоденні 5.

Слайд 28. Запиши дієслова у таблицю.

Слайд 29. Від дієслів, що позначають незавершену дію, утвори дієслова, що позначають завершену дію, і навпаки у робочому зошиті на сторінці 36. Перевір себе.

Слайд 30. Від дієслів, що позначають незавершену дію, утвори дієслова, що позначають завершену дію, і навпаки у робочому зошиті на сторінці 36. Перевір себе.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 31. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 32. Рефлексія «Світлофор настрою». Перейдіть дорогу, використавши пропуск у вигляді цеглинки LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні