Каталог матеріалів

Урок №123 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі на рух двох тіл у різних напрямках: знаходимо відстань двома способами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 123. Знайомимось із задачами на одночасний рух двох тіл у різних напрямках: знаходимо відстань двома способами.

Мета: Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати спосіб знаходження зміни відстані між тілами за одиницю часу при одночасному русі у протилежних напрямках; спосіб розв’язування задач на одночасний рух двох тіл у протилежних напрямках на знаходження відстані. Зіставити задачі 1 і 2, з’ясувати можливості розв’язування задачі 2 іншим способом. Дослідити вплив відмінності між задачами 1 і 2 на розв’язання задачі 2 іншим способом; вплив зміни напрямку руху тіл у задачі 2 на її розв’язання; розв’язання задачі на знаходження відстані між тілами при одночасному русі назустріч двома способами. Узагальнити два способи розв’язування задач на знаходження відстані при одночасному русі двох тіл назустріч та у протилежних напрямках. Змінити шукане задачі 2 для одержання задачі на одночасний рух у протилежних напрямках на знаходження швидкості одного з тіл. Дослідити вплив цієї зміни на розв’язання задачі ІІ способом; змінити напрямок руху тіл в одержаній задачі і дослідити вплив цієї зміни на план розв’язування задач ІІ способом на знаходження швидкості одного з тіл при одночасному русі назустріч. Узагальнити два способи розв’язування задач на знаходження швидкості одного з тіл при одночасному русі назустріч та у протилежних напрямках. Формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження відстані між тілами та на знаходження швидкості одного з тіл при одночасному русі в різних напрямках (назустріч та в протилежних напрямках). Вдосконалювати навички письмового множення і ділення. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач та узагальнення способів їх розв’язування.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-15. Завдання 1. Розв'яжи задачу 1; задачу 2. Зістав задачі. Чи допоможе розв’язання задачі 1 розв’язати задачу 2 іншим способом? Прокоментуй поданий короткий запис і розв'язання задачі 2.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 2. Порівняй вирази.

Слайд 18. Завдання 3. Знайди значення виразів зі змінною.

Слайд 19. Завдання 4. Виконай арифметичні дії.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21-25. Завдання 1. Розв’яжи задачу 2; задачу 1. Зістав задачі. Чи допоможе розв’язання задачі 1 роз в’язати задачу 2 іншим способом? Поясни подані короткий запис і розв’язання задачі 2.

Слайд 26-27. Завдання 2. Розв’яжи задачу двома способами.

Слайд 28-30. Завдання 3. Знайди значення виразів. Виконай перевірку.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні