Каталог матеріалів

Урок №122 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Пряма мова. Діалог.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №122. Пряма мова. Діалог

Мета: ознайомити учнів із поняттям «пряма мова»; вчити шукати у реченнях слова автора й пряму мову; визначати, де стоять слова автора – перед чи після прямої мови; формувати навички самостійної роботи; удосконалювати пунктуаційну грамотність; розвивати логічне мислення, творчу уяву, мовленнєві навички; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 Очікувані результати: учень/учениця вирізняє синтаксичні одиниці у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє синтаксичні одиниці за визначеними ознаками; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць; визначає мету повідомлення простим реченням; висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; характеризує емоційний стан літературного персонажа, його поведінки, вчинків засобами простого й складного речень, виявляючи толерантність; перефразовує репліки в діалозі відповідно до поставленого завдання; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення; описує власні літературні вподобання засобами речень з однорідними членами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Прочитайте речення, у кожному з яких виділено пряму мову. Інша частина речення – слова автора

Слайд 9. Запам’ятайте.

Слайд 10. Запам’ятайте.

Слайд 11. Запам’ятайте.

Слайд 12. Знайдіть у реченнях слова автора й пряму мову. Визначте, де стоять слова автора – перед чи після прямої мови. Прочитайте виразно речення вголос, правильно їх інтонуючи.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Запам’ятайте.

Слайд 17. Запам’ятайте.

Слайд 18. Спишіть речення, розставляючи пропущені розділові знаки. Укажіть пряму мову. Обґрунтуйте вживання розділових знаків. Накресліть схеми речень із прямою мовою.

Слайд 19-20. Перевірте себе.

Слайд 21. Перебудуйте речення так, щоб слова автора стояли після прямої мови, і запишіть. Порівняйте вживання розділових знаків у поданих і в перебудованих реченнях. Обґрунтуйте орфограми у виділених словах.

Слайд 22. Перевірте себе.

Слайд 23. Складіть і запишіть два речення з прямою мовою на тему шкільного життя. Побудуйте схеми цих речень.

Слайд 24. Перебудуйте подані речення на синонімічні з прямою мовою і запишіть. Накресліть схеми двох речень із прямою мовою (на вибір).

Слайд 25. Перевірте себе.

Слайд 26. Складіть і запишіть невелику розповідь (5–7 речень) на одну з поданих тем. Використайте 2 речення з прямою мовою.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 28. Рефлексія. Вправа «Оберіть цукерку».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні