Каталог матеріалів

Урок №121 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із задачами на одночасний рух двох тіл у різних напрямках: знаходимо відстань

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 121. Знайомимось із задачами на одночасний рух двох тіл у різних напрямках: знаходимо відстань

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати спосіб розв’язування задач на одночасний рух двох тіл назустріч на знаходження відстані на момент початку руху; зміни шуканого задачі, одержання задачі на знаходження швидкості при одночасному русі назустріч і дослідження впливу цієї зміни на розв’язання задачі; зміни напрямку руху в задачі на знаходження швидкості одного з тіл для одержання задачі на рух у протилежних напрямках, дослідження впливу цієї зміни на розв’язання задачі. Узагальнити спосіб розв’язування задач на знаходження швидкості при одночасному русі двох тіл назустріч та в протилежних напрямках. Вчити розв’язувати задачі з буквеними даними на основі узагальненого плану розв’язування задач зазначеного типу. Формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження швидкості одного з тіл під час одночасного руху двох тіл у різних напрямках. Вдосконалювати навички письмового множення і ділення; вміння знаходити значення виразів на кілька дій. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач та узагальнення способу їх розв’язування.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-10. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 11. Рухлива вправа для очей.

Слайд 12-13. Хвилинка каліграфії.

Слайд 14-15. Завдання 1. Сашко змінив задачу і склав короткий запис, поданий нижче. Поясни короткий запис. Як зміна напрямку руху лижників вплине на розв’язання задачі? Запиши її розв’язання.

Слайд 16-17. Завдання 2. Прокоментуй і перевір правильність розв’язань.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-22. Завдання 3. Виконай арифметичні дії.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24-25. Завдання 1. Розв'яжи задачі. Оля змінила числові дані й одержала іншу задачу на знаходження відстані між селищами. Як ця зміна вплине на розв’язання? Склади план розв’язування задачі Олі. 

Слайд 26-27. Завдання 2. Перевір правильність виразів, складених до тексту.

Слайд 28-31. Завдання 3. Знайди значення виразів. Виконай перевірку.

Слайд 32. Завдання 4. Розв'яжи задачу.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні